• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Grayscale Avukatları SEC’ten Toplantı Talep Ederek Bitcoin ETF’i İle İlgili Mektup Gönderdi

Grayscale Avukatları SEC’ten Toplantı Talep Ederek Bitcoin ETF’i İle İlgili Mektup Gönderdi


Grayscale Investments, Grayscale Bitcoin Trust’ı spot Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme teklifini görüşmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile toplantı yapmak istiyor.

Grayscale, Spot Bitcoin ETF Dönüşümünün Onaylanması İçin SEC’i Zorluyor

Varlık yönetim firması, düzenleyici kurumu bu dönüşümü onaylamaya çağırıyor ve yatırımcılar için eşit bir oyun alanının önemini vurguluyor.

SEC’e gönderilen bir mektupta Grayscale’in hukuk ekibi şu ifadelere yer verdi:

“Kaynakların en iyi şekilde kullanılmasının, Komisyon’un NYSE Arca’nın Kural 19b-4 başvurusunu onaylayan bir emir yayınlaması ve Trust hisselerinin derhal listelenmesini tamamlayarak Grayscale ve NYSE Arca ile birlikte çalışması için personele yetki vermesini umuyoruz.

Vakfın yaklaşık bir milyon yatırımcısının bu adil oyun alanını mümkün olan en kısa sürede hak ettiğine inanıyoruz.”

Grayscale’in bu hamlesi, D.C. Bölgesi için ABD Temyiz Mahkemesi’ndeki üç yargıç tarafından yakın zamanda verilen bir kararı takip ediyor.

Yargıçlar SEC’in Grayscale’in spot Bitcoin ETF talebini yeniden değerlendirmesi gerektiğine hükmetmişti.

Grayscale, amiral gemisi Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) spot bir ETF’ye dönüştürme teklifinin kurum tarafından reddedilmesinin ardından SEC’e karşı yasal işlem başlatmıştı.

Mahkeme kararı, SEC’in onayladığı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine dayalı benzer fonlara kıyasla SEC’in spot Bitcoin ETF’lerine yönelik farklı muamelesini özellikle ele aldı.

Grayscale’in hukuk ekibi, şirketin Bitcoin vadeli işlem ETF’lerinden farklı muamele görmesinin hiçbir haklı gerekçesi olmadığını savunuyor. En son sonki mahkeme kararında da SEC’in “dayanaksız” bir şekilde spot Bitcoin ETF’sini kabul etmediği ifade edilmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.