• BITCOIN/TL
  1204227,553
  % 0,00
 • ETHEREUM/TL
  63765
  % -2,06
 • RIPPLE/TL
  17.71
  % -4,13
 • BITCOIN CASH/TL
  6961.06,261
  % -3,78
 • LITECOIN/TL
  2083.25
  % -2,48
 • COSMOS HUB/TL
  277.09
  % -2,25
 • CARDANO/TL
  11.59
  % -2,56
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,08

Hindistan Başbakanı Modi’den Kripto Para Açıklaması!

Hindistan Başbakanı Modi’den Kripto Para Açıklaması!


Hindistan Başbakanı Narendra Modi, kripto paraların düzenlenmesi için uluslararası toplumu ortak bir çerçeve geliştirmeye çağırdı ve bu teknolojinin tek bir ülke ya da bir grup ülke tarafından kontrol edilmemesi gerektiğini söyledi.

G20 ülkelerinden iş dünyası liderlerine yönelik bir forum olan Business 20 (B20) zirvesinde konuşan Modi, teknolojik değişimin hızlı temposunun göz ardı edilmemesi ya da bir kenara bırakılmaması, aksine kucaklanması ve demokratikleştirilmesi gerektiğini belirtti.

Kripto paralar ve yapay zeka (AI) gibi gelişmekte olan teknolojilerin yarattığı zorluk ve fırsatların altını çizen Modi, bunların etik ve sorumlu bir şekilde kullanılması çağrısında bulundu.

Kripto paralara ilişkin tüm düzenlemelerin ulusal ya da bölgesel çıkarlardan ziyade küresel bir uzlaşı ve işbirliğine dayanması gerektiğini de sözlerine ekledi:

“Bu konudaki kurallar, düzenlemeler ve çerçeve bir ülkeye ya da bir grup ülkeye ait olmamalı. Dolayısıyla sadece kripto değil, tüm yeni teknolojilerin küresel bir çerçeveye ve düzenlemelere ihtiyacı var.

Hindistan’ın G20 dönem başkanlığı, kripto para konusunu finansal istikrar boyutunun ötesine taşıyarak, özellikle yeni ortaya çıkan piyasalar ve gelişmekte olan ekonomiler için daha geniş makroekonomik etkilerini göz önünde bulundurdu. Dönem başkanlığımız ayrıca kripto varlıklara ilişkin içgörüleri derinleştiren zenginleştirici seminerlere ve tartışmalara ev sahipliği yaptı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.