• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Hong Kong Merkezli Dev Şirket Elindeki Kripto Paraları Satmayı Düşündüğünü Açıkladı!

Hong Kong Merkezli Dev Şirket Elindeki Kripto Paraları Satmayı Düşündüğünü Açıkladı!


Hong Kong merkezli teknoloji şirketi Meitu kısa bir süre önce mali performansında zarardan kâra geçiş olduğunu açıkladı.

Meitu, Gelişen Pazar Koşullarında Abonelik Modeline ve Yapay Zeka Büyümesine Odaklanıyor

Meitu’nun Kıdemli Yatırımcı İlişkileri Müdürü Angela Kang’a göre, bu kârlılığın önemli bir kısmı, geliri makroekonomik değişikliklerden kaynaklanan önemli dalgalanmalardan koruyan şirketin abonelik modeline bağlanabilir.

Buna ek olarak, gelişen yapay zeka sektörü, yalnızca abonelikleri artırarak değil, aynı zamanda karlara sürekli bir katkı sağlayarak Meitu’nun son dönemdeki büyümesinde önemli bir rol oynadı.

Merakla beklenen kripto para yatırımları konusuyla ilgili olarak Kang, şirketin uygun bir zamanda satış yapmayı düşündüğünü, ancak şu anda elden çıkarmak için somut bir plan olmadığını açıkladı.

2021 yılında, kripto para boğa piyasası sırasında Meitu, Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklara 100 milyon dolar yatırım yaptı.

Daha sonra, ilgili varlıklar düşüş eğilimine girerek Meitu için önemli kayıplara yol açtı. Bununla birlikte, kripto piyasasındaki son canlanmayla birlikte Meitu, sahip olduğu kripto para birimlerinin değer kaybından yaklaşık 190 milyon Yuan’ı telafi ederek kâr elde etti.

Kang, ilk kripto para alımlarının stratejik kararlar olduğunu ve şirketin 2021’den bu yana ne başka satın almalar yaptığını ne de bu konuda herhangi bir işlem gerçekleştirdiğini açıkladı. Şu anda elden çıkarma için belirli bir plan olmadığını vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.