• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

İflas Eden Bitcoin Borsası FTX, Sam Bankman-Fried’in Ailesine Dava Açtı!

İflas Eden Bitcoin Borsası FTX, Sam Bankman-Fried’in Ailesine Dava Açtı!


İflas eden kripto para borsası FTX, önemli bir yasal hamleyle, kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in ebeveynlerine karşı dava açtı.

FTX, Sam Bankman-Fried’in Ebeveynlerine Karşı Fonların Kötüye Kullanıldığı İddiasıyla Yasal İşlem Başlatıyor

Açılan dava, FTX’in “hileli olarak transfer edilen ve zimmete geçirilen milyonlarca dolarlık fon” olduğu iddia edilen parayı geri almayı amaçlıyor.

Dosyanın bazı bölümleri gizlenmiş olsa da, mahkemeden FTX tarafından Joseph Bankman ve Barbara Fried’e daha önce yapılan herhangi bir mülk veya ödemenin iadesinin yanı sıra FTX mülkiyetine tazminat verilmesini açıkça talep ediyor.

Ayrıca, “bilinçli, kasıtlı, ahlaksız ve kötü niyetli davranış” gerekçe gösterilerek cezai tazminat talep ediliyor.

Dosyada vurgulanan bir örnek, Blue Water olarak bilinen bir mülk için vergi ve harçlar dahil olmak üzere 18 milyon doların üzerinde ödeme yapılmasıdır.

Bu mülk Bankman ve Fried tarafından satın alınmış ve FTX 90.000 doların üzerindeki çeşitli ilgili masrafları karşılamıştır.

Dosyada ayrıca Bankman’ın vergi hukuku konusundaki karmaşık bilgisi ve FTX Group’un karmaşık kurumsal yapısının, Alameda Ltd. fonlarından sağlanan 10 milyon dolarlık nakit hediyenin kendisine ve Fried’e aktarılmasını kolaylaştırdığı iddia ediliyor.

Şikayette, her ikisi de Stanford Hukuk Fakültesi’nde hukuk profesörü olan Bankman ve Fried’in uzmanlıklarını ve meşruiyetlerini FTX Group’un zararına kendilerini zenginleştirmek için kullandıkları iddia ediliyor.

Ayrıca, Bankman’ın kapsamlı mali anlayışıyla FTX Grubunun istikrarsız mali durumunun farkında olması gerektiği öne sürülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.