• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

İngiltere İki Dev Borsayı Yetkisiz Firmalar Listesine Ekledi Ve Uyardı!

İngiltere İki Dev Borsayı Yetkisiz Firmalar Listesine Ekledi Ve Uyardı!


İngiltere Mali İdare Kurumu (FCA), aralarında önde gelen kripto para borsaları Huobi/HTX ve KuCoin’in de bulunduğu 143 kuruluşu resmi uyarı listesine eklediğini duyurdu.

İngiltere Mali İdare Kurumu, Büyük Kripto Para Borsaları da Dahil Olmak Üzere Yetkisiz Firmalara Karşı Uyarıda Bulundu

Bu hamle, FCA’nın finans sektöründe faaliyet gösteren firmaların gerekli düzenleyici standartlara uymasını sağlama konusundaki kararlılığının altını çizmektedir.

FCA’nın Uyarı Listesi, tüketicilerin çıkarlarının korunmasında hayati bir araçtır. Düzenleyici otoriteden gerekli izni almadan faaliyet yürüttüğüne inanılan kuruluşların kamuya açık ilanı olarak hizmet vermektedir.

Buna, son yıllarda önemli bir büyüme gösteren kripto para birimi alanında faaliyet gösteren firmalar da dahildir.

FCA, bu kuruluşları işaretleyerek tüketicileri düzenlenmemiş finansal hizmetlerle ilişkili potansiyel risklerden korumayı amaçlamaktadır.

Bu, düzenleyici kurumun kendi yetki alanı içinde faaliyet gösteren firmaların faaliyetlerini yakından izlediğinin ve finans sektörünün bütünlüğünü korumak için gerekli önlemleri almaya hazır olduğunun açık bir işaretidir.

Hem Huobi/HTX hem de KuCoin, kripto para borsası alanında tanınmış şirketlerdir ve uyarı listesine dahil edilmeleri, FCA’nın sektör genelinde uyumluluğu sağlama niyetine işaret etmektedir.

Aynı zamanda tüketicilere, özellikle kripto para birimi alanında olmak üzere herhangi bir finansal hizmet sağlayıcısıyla etkileşime girmeden önce dikkatli olmaları ve durum tespiti yapmaları için bir hatırlatma görevi görmektedir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.