• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

İngiltere Merkezli Dev Şirket, Blokchain Destekli Bir Platform Kurmaya Hazırlanıyor!

İngiltere Merkezli Dev Şirket, Blokchain Destekli Bir Platform Kurmaya Hazırlanıyor!


LSE Group Sermaye Piyasaları Başkanı Murray Roos’un Financial Times’a verdiği röportajda, Londra Borsası Grubu (LSE) blokchain destekli bir ticaret platformunun geliştirilmesi üzerinde aktif olarak çalışıyor.

Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu Blockchain Destekli İşlem Platformu Geliştirecek

Roos, Londra Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Julia Hoggett’in bu blok zinciri projesine liderlik etmekle görevlendirildiğini açıkladı.

Borsa grubunun kripto para birimlerini desteklemek için herhangi bir şey inşa etmediğini vurgulayan Roos, birincil amacın düzenlenmiş parametreler dahilinde mevcut süreçlerin verimliliğini, şeffaflığını ve maliyet etkinliğini arttırmak için dijital teknolojiden yararlanmak olduğunu açıkladı.

Roos, “Buradaki fikir, daha pürüzsüz, daha ucuz ve daha şeffaf bir süreç oluşturmak için dijital teknolojiyi kullanmak ve bunu düzenlemek,” diye detaylandırdı.

Projenin geleneksel varlıklar için alım satım sürecini kolaylaştırmayı ve iyileştirmeyi amaçladığını vurguladı.

LSE’nin blok zinciri teknolojisini araştırması, geleneksel finans piyasalarındaki daha geniş bir eğilimle uyumludur. Birçok finans kuruluşu, sermaye piyasalarında verimliliği artırmanın bir yolu olarak varlıkların tokenleştirilmesini araştırıyor.

BlackRock CEO’su Larry Fink, Mart ayında bir hissedar mektubunda varlık tokenizasyonunun daha verimli değer zincirlerine ve yatırımcılar için uygun maliyetli erişime yol açabileceğini vurguladı.

Uluslararası Ödemeler Bankası da Temmuz ayında yayınladığı bir raporda, gerçek dünya varlıkları üzerindeki taleplerin tokenize edilmesinin geleneksel finans ve kripto paraların işbirliği yapmasının bir yolu olduğunu, bunun da potansiyel olarak tokenize varlıklara yatırımın artmasına ve kripto paranın büyümesinin teşvik edilmesine yol açacağını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.