• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

İsrail ile Hamas Arasındaki Gerilim Bitcoin’i Nasıl Etkiler? Bloomberg Analisti Değerlendirdi!

İsrail ile Hamas Arasındaki Gerilim Bitcoin’i Nasıl Etkiler? Bloomberg Analisti Değerlendirdi!


Ekim ayına güçlü bir başlangıcın yapan Bitcoin’de bu hafta ABD’den gelecek çok sayıda ekonomik veri takip edilecek.

ABD, Eylül ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verilerini açıklayacakken FED ise Eylül ayı toplantısının tutanaklarını yayınlayacak.

Bu noktada yatırımcılar Bitcoin’in FED’in tutanaklardaki mesajlarına ve enflasyon verisine nasıl tepki vereceğini merak ederken Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlonedan BTC için düşüş yorumu geldi.

Hamas ile İsrail arasındaki son gerilimin Bitcoin’e olan etkisini değerlendiren Mike McGlone, bu gerilimle birlikte BTC’nin riskten kaçış eğilimi gösterdiğini söyledi.

BTC grafiğini inceleyen McGlone, aşağıya doğru eğimli 100 haftalık hareketli ortalamanın, yukarı yönlü 50 haftalık hareketli ortalamaya üstün gelme ihtimalinin daha yüksek olduğuna inandığını söyledi.

Bu noktada Bitcoin’de düşüş bekleyen Bloomberg analisti, yatırımcıların Bitcoin’deki riski satın almadığını belirterek uzun vadeli düşüş eğiliminin kazanacağına inanıyor.

“Bitcoin Hamas-İsrail geriliminin ardından riskten kaçış eğilimi gösteriyor.

Benim düşüncem, aşağı doğru eğimli 100 haftalık hareketli ortalamanın, yukarı yönlü 50 haftalık hareketli ortalamaya karşı savaşı kazanmasının muhtemel olduğu yönünde.

Ayrıca ham petrol fiyatlarındaki ani yükseliş piyasadaki likidite üzerinde baskı oluşturuyor.”

Bitcoin son 24 saatte yaşadığı %1,3 düşüşle 27,462 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.