• BITCOIN/TL
  1120876,584
  % 0,88
 • ETHEREUM/TL
  60720
  % 0,98
 • RIPPLE/TL
  17.75
  % 1,10
 • BITCOIN CASH/TL
  6532.11,478
  % 1,09
 • LITECOIN/TL
  2067.56
  % 0,49
 • COSMOS HUB/TL
  275.33
  % 1,85
 • CARDANO/TL
  11.19
  % 1,57
 • TETHER/TL
  28.92
  % -0,01

JPMorgan’dan Ethereum Raporu: “Ethereum’un Şangay Yükseltmesi Beklenen Etkiyi Yapmadı!”

JPMorgan’dan Ethereum Raporu: “Ethereum’un Şangay Yükseltmesi Beklenen Etkiyi Yapmadı!”


JPMorgan’ın son araştırma raporu, Ethereum’un Nisan ayında uygulamaya konulan Şangay yükseltmesinin, dünyanın önde gelen akıllı sözleşme blok zincirinde beklenen faaliyet artışıyla sonuçlanmadığını öne sürüyor.

JPMorgan Raporlarına Göre Ethereum’un Şangay Yükseltmesi Ağ Faaliyetlerini Ateşleyemedi

Merge yükseltmesinin bir sonucu olarak iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) geçiş, Ethereum ağının enerji tüketimini %99’un üzerinde büyük ölçüde azalttı.

Bu olumlu gelişmeye rağmen, Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri, Şangay yükseltmesinden bu yana ağ ölçümlerinde hayal kırıklığı yaşatan bir eğilim olduğunu kaydetti.

Rapora göre, Ethereum’un günlük işlem sayısı %12 oranında azaldı, günlük aktif adresler yaklaşık %20 düştü ve blok zincirindeki merkezi olmayan finansta (DeFi) kilitlenen toplam değer (TVL) neredeyse %8 oranında azaldı.

JPMorgan, Terra ve FTX’in çöküşleri, ABD’nin düzenleyici baskısı ve daralan stabilcoin ekosistemi de dahil olmak üzere geçtiğimiz yılın düşüş faktörlerinin Şangay yükseltmesinin olumlu etkilerinden daha ağır basmış olabileceğini öne sürüyor.

Ağ güvenliğini artıran yükseltmeden bu yana staking %50 artmış olsa da, Lido gibi likit staking protokollerinin önemli varlığı nedeniyle merkezileşme konusunda endişeler ortaya çıkmıştır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.