BU SİTE SATILIKTIR - İLETİŞİM: 0538 206 55 14

Kara Perşembe Geri Gelebilir! | CoinHaber
 • BITCOIN/TL
  481113,620
  % 3,29
 • ETHEREUM/TL
  32343
  % 3,27
 • RIPPLE/TL
  6.7
  % 2,49
 • BITCOIN CASH/TL
  3165.86,650
  % 3,76
 • LITECOIN/TL
  1148.96
  % 3,88
 • COSMOS HUB/TL
  182.02
  % 4,27
 • CARDANO/TL
  8.7
  % 3,71
 • TETHER/TL
  15.93
  % 0,12

Kara Perşembe Geri Gelebilir!

Kara Perşembe Geri Gelebilir!

Bu hafta Bitcoin’in yaşadığı rallinin ardından kripto paranın değeri yine düşüşe geçti. Bilindiği gibi Bitcoin’de düşüş yaşandığında altcoinlerin de değeri düşüyor. Fiyatlarda yaşanan son hareketlilikler birçok yatırımcıda Bitcoin rallisinde yaşanabilecek en yüksek seviyenin görülmüş olabileceği endişesinin doğmasına sebep oldu. Analistler ise MACD sinyallerinin düşüş eğiliminde, göstergelerinse aşırı satım seviyelerinde olduğunu söylüyor. Özetle yatırımcılarda olduğu gibi analistlerde de 12 Mart 2020 tarihinde yaşanan beklenmedik çöküşün tekrarlanabileceği korkusu var. Peki aynı çöküş tekrar yaşanabilir mi?

Bitcoin 2.000 Dolara Kadar Düşecek!

BTC alanında uzman olan ünlü analist Crypto Whale, BTC’nin gelecekte nasıl bir fiyatta olacağını görebilmek için kuantum analizine başvurdu. Analist, yaptığı bu tahminde Fermions Flow adlı modelden yararlandığını belirtiyor. Analiste göre BTC’nin fiyatı önce 2.000 dolara kadar çakılacak. Ardından ise boğa koşusu başlayacak ve 2021’de BTC’nin ateşi tekrar yükselecek. Bunun yanında birçok analistin düşüncesi, geçtiğimiz Mart’ta yaşadıklarımızın çok ender rastlanabilecek bir durum olduğu yönünde. Günümüzün kara kuğu olayı olarak adlandırılan Covid-19 salgınından dolayı, dünya ekonomisindeki dalgalanmalar ve çöküşler hala sürüyor.

Pandemi etkilerinin yükselmeye başladığı döneme bakıldığında bundan etkilenmemek için yatırımcıların büyük çoğunluğunun sanal paralarını ve hisse senetlerini nakde çevirmiş olduklarını görüyoruz. Özellikle 12 Mart tarihinde sanal para borsasında yaşanan büyük orandaki satışlar sebebiyle BTC’nin fiyatında yüzde elliden fazla düşüş gerçekleşmişti. Ancak bundan sonra yaşanan büyük orandaki alımlar sebebiyle sanal para kendini toplamayı başarmıştı. Kripto para tarihinde Kara Perşembe olarak anılacak olan günden sonra yaşanan toparlanmayı asıl sağlayan ise, kripto para rezervlerinde çok fazla BTC’nin olmasıydı. Bu sayede çok fazla satış rakamına ulaşılabildi ve Kara Perşembe atlatılabildi.

Kara Perşembe Tekrar Gelir Mi?

12 Mart’ta yaşanılan kötü olayların ardından BTC’nin fiyatı artışa geçtikçe BTC borsalarındaki arzlarda küçülme yaşandı. 27 Temmuz 2020 tarihinde ise BTC yeniden 10.000 dolar seviyesini aşmayı başardı. Bu tarihte arzda az da olsa artış yaşandı. Bu artış bize çok fazla sayıda kişinin yaşanan satış fırsatından yararlandığını gösteriyordu. Ama bugünlerde BTC’nin arzında yeniden düşme yaşanmaya başlandı. Uzmanlara göre bunun birkaç sebebi var. Bunlardan en önemlisi yatırımcıların kripto paralarını kendi sahip oldukları cüzdanlarına taşımış olmaları. Yatırımcılar Bitcoin’lerini saklayarak ileride daha çok kâr elde etmeyi amaçlıyorlar. Bu da sanal paraların satılmamasına ve arzın düşmesine sebep oluyor.

CryptoQuant CEO’sunun (Ki-Young Ju) açıklamasına göre de çok sayıda madenci parayı satmıyor, elinde tutmayı tercih ediyor. Madencilere göre gelecekte Bitcoin fiyatlarında rekorlar görülebilme ihtimali var. Bu da onların kripto paralarını elden çıkarmamalarına neden oluyor.