• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Kripto Para Sektörüne Fransa’dan İyi Haber Geldi!

Kripto Para Sektörüne Fransa’dan İyi Haber Geldi!


Fransız Ulusal Meclisi, kripto para firmaları için lisanslama gerekliliklerini kolaylaştıracak kurallar lehine oy kullanarak sektöre rahat bir nefes aldırdı.

Fransa’da Kripto Para Şirketleri İçin Daha Kolay Lisans Alımına Olanak Sağlayacak Düzenleme Meclisten Geçti

Milletvekilleri, Senatör Daniel Labaronne tarafından önerilen ve kripto para firmalarının, Avrupa Birliği’nin kripto varlıkları için lisanslamayı zorunlu kılacak kapsamlı düzenlemesinin halihazırda kapsadığı gerekliliklerin ardından mali düzenleyiciye kaydolmasına izin veren bir değişikliği onayladı.

Oylama 61 lehte ve 33 aleyhte oyla kabul edildi. Aralık ayında Senatör Herve Maurey, henüz hiçbir şirket tarafından alınmamış olan daha üst düzey bir lisans gerektirecek bir değişiklik önermişti.

Daha katı değişiklik, FTX kripto para borsasının çöküşünün ardından politika yapıcıların kripto düzenlemesine yönelik bir baskı çağrısında bulunmasıyla gelmişti.

FTX borsasının müşteri varlıklarını kullanarak yatırımlar yaptığı anlaşılmasının ardından dünya çapında birçok düzenleyici kurum kripto borsalarına ve diğer kripto şirketlerine regülasyon çağrısında bulunmuştu.

Kripto endüstrisinden gelen baskıların ardından Labaronne, ek değişikliğin zorunlu üst düzey lisansı kaldırmasını ve kripto firmalarının AB’nin Kripto Varlıkları Piyasaları yönetmeliğinde halihazırda belirtilen hükümleri takiben Finansal Piyasalar Otoritesine kaydolmasına izin vermesini önerdi.

Bu, yönetim, düzenleyicilere raporlama ve fonların ayrılmasıyla ilgili şartları kapsıyor.

Mevcut kara para aklama karşıtı düzenlemelere halihazırda kayıtlı olan şirketler, MiCA’nın sunduğu geçiş döneminin sonuna kadar (muhtemelen 2026’da) faaliyet göstermeye devam edebilecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.