BU SİTE SATILIKTIR - İLETİŞİM: 0538 206 55 14

My Neighbor Alice (ALICE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır? | CoinHaber
 • BITCOIN/TL
  463928,275
  % -4,01
 • ETHEREUM/TL
  31443
  % -3,36
 • RIPPLE/TL
  6.5
  % -3,63
 • BITCOIN CASH/TL
  3057.73,484
  % -3,91
 • LITECOIN/TL
  1114.73
  % -2,75
 • COSMOS HUB/TL
  178.68
  % -2,86
 • CARDANO/TL
  8.18
  % -5,79
 • TETHER/TL
  15.98
  % 0,19

My Neighbor Alice (ALICE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

My Neighbor Alice (ALICE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Son günlerde haberlerde sıkça yerini alan NFT (Non-Fungible Token) takas edilemeyen veya dönüştürülemeyen bir kripto varlık çeşididir. NFT tam anlamıyla bir para birimi denilememesinin sebebi NFT’lerin karşılığının bir sanat formu, resim veya bir fikri mülkiyet olmasıdır. Yani NFT alan bir yatırımcı karşılığında kimse de bulunmayan bir dijital sanat formu elde etmiş oluyor.

NFT olgusu yavaş yavaş tanınmaya başlarken sizlere Animal Crossing gibi çok fazla duyulmuş oyunlardan ilham alınarak düzenlenmiş ALICE coininden bahsetmek isteriz. My Neighbor Alice coin, kullanıcılar tarafından çok fazla ilgi görmekte. Temel amacı kullanıcıların yeni sanal adalar edinerek, sistem içindeki gizli nesneleri toparlayarak yeni inşaatlar başlatarak, kullanıcıların yeni kişilerle tanışmasına olanak veren bir oyun düzeneğidir.

ALICE, My Neighbor Alice’in yerel üretimli bir tokendır. ALICE’in işlevlerine bakılacak olursa şöyle bir listeye ulaşmak mümkündür.

Oyun İçi Para Birimi: Oyun içinde ve Alice coinin pazarında kullanıcılara varlıklarla birlikte özel beceri setleri satın alma fırsatı sunuluyor.

Yönetim: Platformda kullanıcıların öneri sunarak oylama yaparak herhangi bir otoriteye bağlı olmayan DAO etkileşimi ile yönetim sürecine katkı sağlanabilmektedir. Kullanıcıların seçmen katılımına yönlendirmek amacıyla kullanıcılara seçmen teşvikleri getirilmesinin planı yapılmaktadır.

Stake etme: Oyun platformu üzerinden diğer coinlerde yapılabilen stake özelliği ALICE tokenleri üzerinde de kullanılabilmektedir.

Oyuncu Teşvikleri: Kullanıcıların oyuna katılımlarını teşvik etmek amacıyla, kullanıcılara oyunda verilen görevleri tamamlayarak ALICE tokenları kazanabilme şansı sunulmaktadır.

ALICE Coinlerini Almak İçin Yapılacak İlk Adım Nedir?

Kısaca bu tanıtımdan sonra gelecek olan adım ise ALICE’ e nereden ulaşılabileceği gelecektir. Güncel Coin Market Cap açıklamasına göre ALICE’in değeri yaklaşık olarak 17.09 $ doları bulmaktadır. Kripto para sisteminde alım satım işlemleri esnasında kullanıcılar arasında son derece popüler olan Binance borsası tercih edilebilir. Binance borsasını kullanıcılar arasında bu kadar popüler olmasının temel sebebi yatırımcılara sunduğu yüksek güvenlik sistemleri ve likidite sistemidir.

ALICE Coini Nasıl Alınır?


1. ALICE satın almak isteyen kullanıcıların ilk olarak sisteme Türk Lirası yüklemesi yapmalıdır. Bunu yapabilmek için ilk adım Binance sisteminde bir kullanıcı hesabı açılmalıdır.
2. Kullanıcı hesabı açıldıktan bir sonraki adım ise Türk Lirası ile veya takas edilebilen kripto para bakiyesi oluşturulmalıdır. Bakiye oluşturulduktan sonra için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor.
3. Kripto para alımı gerçekleştirilebilmek için Binance anasayfasından ‘Kripto Al’ butonu kullanılarak kredi kartı veya banka kartı seçeneği ile kripto para alınabiliyor.
4. Kripto Para alma sekmesinden işlem yapılacak TL tutarı belirlenerek satın alınacak kripto para türü olarak Tether (USDT) seçilmelidir.
5. Tether coini alındıktan sonra yine ana sayfanın sol üst köşesinde yer alan Al-Sat sekmesinden Klasik butonu seçilir.
6. Seçim yapıldıktan sonra alım satım sayfasının sağ köşede yer alan arama kutucuğuna ALICE yazarak çıkan seçeneğe tıklanmalıdır. Yapılacak son işlem ise ALICE AL alanında miktar belirlenerek işlem tamamlanacaktır.