• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

OpenAI CEO’su ve ChatGPT Mucidi Sam Altman, Bitcoin Hakkında Konuştu: “Çok Heyecanlıyım”

OpenAI CEO’su ve ChatGPT Mucidi Sam Altman, Bitcoin Hakkında Konuştu: “Çok Heyecanlıyım”


OpenAI CEO’su Sam Altman, ABD hükümetinin başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara yönelik yaklaşımına ilişkin endişelerini dile getirdi.

Kısa bir süre önce Joe Rogan’ın podcast’ine katılan Altman, Amerika Birleşik Devletleri’nin geleceği ve küresel kripto paraların özgürlüğü ve serbestliğine yönelik potansiyel tehdit konusundaki hayal kırıklığını ve endişelerini dile getirdi.

Altman konuşmasında özellikle Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinin (CBDC’ler) finansal işlemlerde devlet denetiminin artmasına yol açabileceğine dikkat çekti. “Ülkelerin burada ne kadar ileri gidebileceği konusunda çok endişeliyim” dedi ve CBDC’lere “çok karşı” olduğunu ekledi.

OpenAI CEO’sunun yorumları, ABD’nin kripto para sektörüne adeta bir savaş açtığı dönemde geldi. Altman, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Son zamanlarda ABD hükümetinin yaptıklarıyla ilgili hayal kırıklığına uğradım. Ancak benim kripto paralara açılan bir savaş olarak nitelediğim bu durumdan vazgeçmemiz mümkün görünmüyor, Bitcoin ve kripto sektörünü kontrol etmeye çalışmamız beni ülke ile ilgili olarak oldukça üzüyor.”

Tartışmalı Worldcoin kripto projesine katılımı nedeniyle Bitcoin topluluğunun eleştirilerine maruz kalmasına rağmen Altman, Bitcoin konusunda iyimserliğini koruyor.

Altman, “Bitcoin konusunda da heyecanlıyım,” dedi ve ekledi:

“Hiçbir ülkenin kontrolünde olmayan küresel bir para birimine sahip olma fikrinin teknoloji ağacında çok mantıklı ve önemli bir adım olduğunu düşünüyorum.”

Rogan da Altman’ın görüşlerine katılarak Bitcoin’i “evrensel olarak geçerli bir para birimi olma olasılığı en yüksek para birimi” olarak gördüğünü belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.