• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Polkadot’da (DOT) Neler Oluyor? Altcoinin Çin’deki En Büyük Topluluğu Kapanma Kararı Aldı

Polkadot’da (DOT) Neler Oluyor? Altcoinin Çin’deki En Büyük Topluluğu Kapanma Kararı Aldı


Polkadot’taki (DOT) en büyük Çin topluluğu olan PolkaWorld, resmi fon başvurusu teklifinin hazine tarafından reddedilmesinin ardından faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

2019’dan bu yana faaliyet gösteren topluluk platformu, yeni OpenGov sisteminin neden olduğu mali sorunlar nedeniyle son 15 gündür faaliyet göstermediğini açıkladı.

OpenGov, Polkadot altcoin kurucusu Gavin Wood tarafından Polkadot yönetimini daha merkeziyetsiz ve demokratik hale getirmek ve aynı zamanda hazineyi daha verimli ve şeffaf kılmak için sunulan bir yönetişim modeliydi. Ancak PolkaWorld, OpenGov’un en çok uzun vadeli katkıda bulunanları ve kuruluşları etkileyen bazı sorunları olduğunu, birçoğunun hazine tarafından reddedildiğini ve Polkadot ekosisteminden ayrıldığını iddia etti.

Bir dizi tweet atan PolkaWorld, OpenGov hakkındaki görüşlerini açıkladı ve bazı olası çözümler önerdi. Topluluk platformu, teklifleri değerlendirmek için DOT sahipleri tarafından seçilen “profesyonel” bir konseye sahip olan orijinal yönetim sisteminin çöpe atılmaması, OpenGov’a entegre edilmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca, hazine fonlarını nakde dönüştüren tekliflere karşı oy kullanabilecek DOT sahiplerine zarar vermekten kaçınmak için hazinenin USDT veya diğer tokenler gibi diğer finansman biçimlerini de düşünmesi gerektiğini belirtti.

PolkaWorld ayrıca tüm DOT sahiplerini, hazinenin ekosistemi güçlendirmek ve zenginleştirmek için var olduğunu ve OpenGov’un yetenekli ekiplerin kaybıyla sonuçlanması halinde hata yapıyor olabileceğini anlamalarını istedi.

Bununla birlikte topluluk, bazı değişiklikler olması halinde geri dönüş yapabileceklerinin sinyalini verdi:

“Bütün bu değişikliklere daha iyimser bir gözle bakmalıyız. OpenGov’un sorunları var, ancak bu aynı zamanda Polkadot için bir iyileştirme ve optimizasyon. Sürekli değişen kurallara uyum sağlamalı ve sistemden uzaklaşmak yerine onu doğru yola yönlendirmeliyiz. Sistemin nasıl geliştiğini görmek için biraz zaman tanıyalım.

İnsanların sadece sürüyü takip etmek yerine oylarını gerçekten kullanmalarını öneriyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.