BU SİTE SATILIKTIR - İLETİŞİM: 0538 206 55 14

Popüler Analist Chainlink Fiyatlarının Artabileceğini Öngörüyor! | CoinHaber
 • BITCOIN/TL
  467978,688
  % 0,38
 • ETHEREUM/TL
  31413
  % 0,26
 • RIPPLE/TL
  6.6
  % 0,49
 • BITCOIN CASH/TL
  3047.95,209
  % -0,65
 • LITECOIN/TL
  1108.08
  % 1,07
 • COSMOS HUB/TL
  174.27
  % -2,93
 • CARDANO/TL
  8.4
  % 1,88
 • TETHER/TL
  15.91
  % -0,07

Popüler Analist Chainlink Fiyatlarının Artabileceğini Öngörüyor!

Popüler Analist Chainlink Fiyatlarının Artabileceğini Öngörüyor!

Kripto para dünyasının bilindik yüzlerinden analist Tyler Swope yayınladığı video üzerinden güncel paylaşımlarda bulundu. Videosunda 2020 yılında yayınladığı blog yazısında değindiği NFT basma stratejilerine göndermede bulundu.
Blog yazısında NFT biriminin evrimini vurgulayarak statik NFT birimleri ile dinamik NFT birimlerinin yanı sıra bunları kullanarak veri aktarımı, iletişim kurma yolları ve bütün bunlarla etkileşime geçmek için Oracle’ları kullanacak akıllı sözleşmeler olduğunu ifade etmişti.

Ayrıca Oracle, NFT harici verilerini ve sistemlerini kullanarak NFT’leri basmak, yazmak, eşli ticari hedefler ve mevcut durumu kontrol etmek amacıyla kullanılmasına fırsat verdiğini belirtmişti.

Son güncelleme ile NFT’ler token standardı olarak ERC-721 ve ERC-1155 tokenlerini kullanmakta. Analist Swope’ye göre statik olarak ifade edilen bu tokenler şu an ki haliyle gerçek dünya verilerine karşı tepkisiz kalmaktalar. Diğer yandan ise Daily Hodl’ın yaptığı açıklamaya göre ise Chainlink oracle sistemlerini kullanarak dinamik NFT’ler gerçek dünya verilerine göre uyumsama göstererek değişmektedirler. Yapılan bu açıklama üzerine ise Tyler Swope sistemin 2020 yılının Ekim ayından bu yana yayında olan VRF (Doğrulanabilir Rastgelelik Üreticisi) ile NFT’lerin dinamik özellik kazanabildiğini ifade etmiştir.

Chainlink Blog Yazısında NFT’nin Gelişim Yolarından Bahsetti
NFT projelerinden Ether Cats başta olmak üzere bazı projelerde var olan Chainlink VRF’sini kendi alt yapısında kullandığı ifade edilirken, kullanılan bu projelere gerçek dünya olaylarını NFT alt yapısına ekleyerek tokenlere ekstra değer katılabileceği ifade edilmiştir. Yani bu durum NFT oyuncu kartlarının turnuvalar aşamasında isteğe göre güncellenebileceği ve aynı zamanda turnuva kazananlarını belirleyerek ödeme durumunu aktifleştirilebileceği anlamına gelmekte.

Chainlink blog yazısında NFT gelişimine değindikten sonra sistemin kimlik kontrol sistemlerinden de bahsetmiştir. Blog yazısına göre dijital kimlik doğrulama eklentisini tercih eden kullanıcıların, veri kontrol mekanizmasına sahip olurken diğer yandan var olan uygulamaları da kullanabildiklerini belirtmiştir.

Chainlink’e göre: ‘’Chainlink sistemlerinin sahip olduğu akıllı sözleşmelerin sunduğu fırsatlara bakılacak olursa bunların başında hiç kuşkusuz bu sözleşmelerin kimlik bilgilerini doğrulamayı kolaylaştıran kimlik tabanlı blok zinciri sorgulaması gelmektedir. Bir diğer önemli fırsat ise aktif işlem dışında elde edilen çıktıların kullanıcının veri tabanına eklenmesine olanak vermesidir.’’
Tyler Swope, tüm bu sıralanan fırsatların Chainlink’in LINK tokenlerine olan talebi artırabileceğini ifade etmiştir.