• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Popüler Analist, Kripto Paralar İçin Eylül Ayı Öngörülerini ve Takip Ettiği Gelişmeleri Paylaştı

Popüler Analist, Kripto Paralar İçin Eylül Ayı Öngörülerini ve Takip Ettiği Gelişmeleri Paylaştı


Popüler bir kripto para analisti olan Miles Deutscher, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada Eylül 2023 için piyasa görünümünü ve düşüncelerini paylaştı.

Bitcoin’in %11.2 oranında düştüğünü ve birçok altcoinin daha da kötü performans gösterdiğini söyledi. Ayrıca Eylül ayının, tarihsel olarak, ortalama -%7’lik bir getiri ile Bitcoin’in tarihindeki en kötü performans gösteren ay olduğu konusunda uyardı.

Deutscher, kripto piyasası için izlenmesi gereken en önemli katalizörün SEC tarafından hala beklemede olan ve muhtemelen 2023’ün sonlarına veya 4. çeyreğin başlarına kadar ertelenecek olan spot Bitcoin ETF onayları olduğunu söyledi.

Bu konudaki herhangi bir somut gelişmenin kuşkusuz piyasa dinamiklerini ve fiyatları etkileyeceğini, ancak bu tür haberlerin yokluğunda piyasanın duyarsız ve bezgin kalacağını söyledi.

Ayrıca, ABD hükümetinin Silk Road Bitcoin satışı, Mt. Gox Bitcoin dağıtımı, FTX token satışı ve birçok altcoinin orta arz eğrisine ulaşması gibi çeşitli faktörler nedeniyle özellikle Bitcoin için 4. çeyrek öncesinde önemli bir arz fazlası olduğuna dikkat çekti. Deutscher, bu arz fazlasının, piyasa katılımcılarından yenilenmiş bir ilgi olmadığı sürece, bu düşük likidite ortamında fiyatlar üzerinde önemli bir etkiye sahip olabileceğini belirtti.

Analist, ETF başvurularının ertelenmesine rağmen reddedilmediği ve Grayscale zaferinden sonra istatistiksel olarak her zamankinden daha olası olduğu için alıcıların belirli bir seviyede devreye gireceğini düşündüğünü söyledi.

Asıl sorunun, onay süresinin ne kadar uzadığına ve makro ortamın nasıl değiştiğine bağlı olarak 25 bin dolar, 23 bin dolar veya daha düşük seviyelerde önemli bir ilgi olup olmadığı olduğunu ifade etti.

Ayrıca Eylül ayında kripto piyasasını etkileyebilecek iki önemli tarihin altını çizdi: 13 Eylül’deki ABD TÜFE açıklaması ve 20 Eylül’deki FOMC toplantısı. Bu olayların, son enflasyon artışının kalıcı mı yoksa istisnai bir durum mu olduğunu ve FED’in buna nasıl tepki vereceğini ortaya koyacağını takipçileriyle paylaştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.