• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Popüler Kripto Para Borsasının Sahibi Hakkında Tutuklama Emri Çıkarıldı!

Popüler Kripto Para Borsasının Sahibi Hakkında Tutuklama Emri Çıkarıldı!


Kripto para borsası Bithumb’ın sahibi Kang Jong-hyeon hakkında Güney Kore Savcılığı’nca tutuklama emri çıkarıldı.

Kang Jong-hyeon hakkındaki suçlamalar arasında Bithumb üyesi şirketlerde zimmete para geçirme ve güveni kötüye kullanma yer alıyor.

Bithumb’ın en büyük hissedarı olan Vidente’nin bir genel müdür yardımcısı soruşturma sırasında intihar etmişti.

Kripto Para Borsası Bithumb’ın Sahibi Hakkında Güney Kore’de Tutuklama Emri Çıkarıldı

Güney Kore hukuk çevrelerinde yer alan habere göre, Seul Güney Bölgesi Savcılığı Mali Soruşturma Bölümü, Kang ve Bithumb iştiraklerinin iki yöneticisini, zimmete para geçirme ve güveni kötüye kullanma ve Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında hileli yasa dışı işlemler yapma suçlarından mahkum etti. Haklarında tutuklama emri çıkarılması talep edildi.

Kang’ın, Bithumb iştirakleri Inbiogen ve Bucket Studio’nun hisse senedi fiyatlarının dönüştürülebilir tahvil ihracı yoluyla manipüle edilmesinde kilit rol oynadığından şüpheleniliyor.

Savcılar Kang’ın şirketin parasını çaldığı ya da hisse senedi fiyatlarını manipüle ettiği vakaları incelemeye aldı ve geçen yılın Ekim ayında Vident, Inbiogen ve Bucket Studio gibi Bithumb iştiraklerine baskın düzenleyerek arama yaptı.

Vidente, Bithumb Holdings’teki %34.2’lik hissesiyle en büyük tek hissedar konumunda.

Bithumb ayrıca yasal kargaşanın ardından son aylarda işlem hacminde önemli bir düşüş görmüştü. Bir zamanlar Güney Kore’nin en büyük ikinci Bitcoin borsası olan Bithumb’ın yerini yavaş yavaş Coinone, Korbit ve Upbit gibi kripto borsaları aldı.

Son zamanlarda müfettişler, Bithumb Korea, Bithumb Holdings ve iştirakleri tarafından dosyalanan vergilerde bulunan usulsüzlüklerle ilgili endişelerini de dile getirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.