• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Robinhood Hack Olayı Üzerinden Binance FUD’u Yayılmaya Çalışılıyor: CZ Açıklama Yaptı!

Robinhood Hack Olayı Üzerinden Binance FUD’u Yayılmaya Çalışılıyor: CZ Açıklama Yaptı!


Kripto para borsası Robinhood’un resmi Twitter hesabının hacklenmesinin ardından yapılan paylaşımda Binance detayı dikkat çekti.

Analist ZachXBT, Hack Olayında Kullanılan Kripto Para Cüzdanına Binance’teki Bir Kullanıcı Tarafından Fon Sağlandığını Keşfetti

Kripto para analisti ZachXBT tarafından fark edilen detayda, hack olayıyla bağlantılı cüzdana Binance’e ait bir sıcak cüzdandan fon gönderildiği gözleniyor.

Hack olayında Robinhood’un resmi Twitter hesabı hacklenmiş ve bir tür dolandırıcılık olan “Honey Pot” mekanizmasına sahip olan sahte bir Robinhood altcoininin reklamı yapılmıştı. Söz konusu sahte projeye yatırım yapanların fonları direkt olarak hackerların eline geçecekti.

ZachXBT, yaptığı açıklamasında hack olayıyla ilgili şunları söyledi:

“Söz konusu dolandırıcılık Binance üzerinden finanse edildi (muhtemelen bir coin takas işlemi olmasına rağmen).”

Bununla birlikte Binance CEO’su Changpeng Zhao da konuyla ilgili açıklama yaptı. Zhao, güvenlik birimlerinin olayın farkında olduğunu ve gerekli işlemlerin başlatıldığını söyledi:

“Güvenlik ekibimiz de bunu fark etti ve daha fazla araştırma yapılana kadar söz konusu hesabı bloke etti.”

Blockchain verileri incelendiğinde, dolandırıcılık amaçlı olarak oluşturulan sözde Robinhood altcoininin BNB Chain üzerinde kurulduğu ve işlem ücretlerinin Binance üyesi bir kullanıcı tarafından gönderilen BNB ile ödendiği gözleniyor.

Kripto para borsası ve hisse senedi satış platformu Robinhood, dolandırıcılık amaçlı paylaşımın ardından kısa bir süre sonra söz konusu Tweet’i silmişti. Dolandırıcılık olayında ne kadar bir kayıp yaşandığı ya da kaç kişinin zarar gördüğü ise bilinmiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.