• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Sahte “Bitcoin Spot ETF Onaylandı” Haberini Yayan Kaynağın Haberden Önce Yüklü Long Pozisyonu Açtığı İddia Edildi

Sahte “Bitcoin Spot ETF Onaylandı” Haberini Yayan Kaynağın Haberden Önce Yüklü Long Pozisyonu Açtığı İddia Edildi


Birkaç saat önce Cointelegraph resmi X hesabı üzerinden Bitcoin Spot ETF’in onaylandığına dair bir tweet paylaşılmıştı.

Bloomberg analistleri ve Fox Business gazetecileri BlackRock ile görüşüp bu bilginin doğru olmadığını onaylamışlardı. Ardından Cointelegraph ilk etapta attığı tweet’ini “söylentilere göre” şeklinde düzenlemiş daha sonra da tamamen silmişti.

Cointelegraph attığı son tweet’inde özür diledi, kendi içerisinde bir soruşturma yürüttüğünü ve 3 saat içerisinde bir bilgilendirme yayınlayacağını bildirdi.

Bununla birlikte bir kripto para platformu olan Rollbit, paylaştığı bir Tweet’inde Cointelegraph’a ait olduğunu iddia ettiği bir long pozisyon ekran görüntüsünü paylaştı. Doğruluğu teyit edilmeyen bu ekran görüntüsüne göre Bitcoin’de 27.774 dolar seviyesinden 50.000 dolarlık long pozisyon açılmış. 50x kaldıraç kullanılarak açılan bu pozisyon 30.274 dolar seviyesinden kapatılmış ve 2.250.800 dolar kar elde edilmiş.

Ancak Rollbit’in bu ekran görüntüsünü olaylara mizahi bir yaklaşım ile mi paylaştığı yoksa gerçekten de bu tür bir işlem yapılıp yapılmadığı bilinmiyor. Ancak Rollbit’in söz konusu ekran görüntüsünü paylaşırken kullandığı “This you” kalıbı daha çok mizahi bir yaklaşım olabileceğini düşündürüyor.

Haberlerin etkisiyle Bitcoin’de toplamda son 4 saatte 78 milyon dolarlık short pozisyonu ve 34 milyon dolarlık long pozisyonu likidasyona uğradı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.