• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Sam Bankman-Fried, FTX’in Kripto Para Varlıklarına Erişim Talebinde Bulundu

Sam Bankman-Fried, FTX’in Kripto Para Varlıklarına Erişim Talebinde Bulundu


Sam Bankman-Fried’in avukatları, eski şirketi FTX tarafından saklanan varlıklara ve kripto paralara erişimine izin verilmesi gerektiğini savunarak, daha önce Bankman-Fried tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen yetkisiz işlemlerden sorumlu olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığını söyledi.

Kripto borsasının iflas başvurusunda bulunduğu 11 Kasım 2022’de FTX’in CEO’luğundan istifa eden Bankman-Fried, şu anda suçsuz olduğunu savunduğu dolandırıcılık ve kara para aklama gibi suçlamalarla karşı karşıya olduğu davadan kefaletle serbest bırakılmış durumda.

Kefalet Anlaşmasının Bir Parçası Olarak Sam Bankman-Fried’in FTX’in Kripto Para Varlıklarına Erişimi Engellenmişti

Kefalet koşullarının bir parçası olarak, hükümetin Alameda cüzdanlarından yapılan yasadışı transferlere dikkat çekmesinin ardından Bankman-Fried’in FTX ve ticaret kolu Alameda Research tarafından tutulan kripto paralara erişimi yasaklandı. Bu yasak FTX ya da Alameda fonlarıyla satın alınan kripto paraları da kapsıyor.

Bankman-Fried’in avukatı Mark Cohen’in 28 Ocak tarihli mektubunda, “İlk ön duruşma toplantısının üzerinden yaklaşık üç hafta geçti ve yetkililerin soruşturmasının Bankman-Fried’in başından beri söylediği şeyi, yani bu varlıklara erişmediğini ve transfer etmediğini doğruladığını varsayıyoruz” denildi.

Cohen, New York Güney Bölgesi hakimlerinden Lewis Kaplan’a gönderdiği mektupta, “Bu şartın ileri sürülmesinin tek dayanağının herhangi bir şekilde desteklenmediği göz önünde bulundurulduğunda, konferansta dayatılan kefalet şartının kaldırılması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

ABD Adalet Bakanlığı 27 Ocak’ta yaptığı bir başvuruda, Bankman-Fried’in FTX’in Genel Danışmanı Ryne Miller ve davadaki potansiyel bir tanıkla temas kurmaya çalıştığını söyleyerek ek bir kefalet koşulu olarak iletişim yasağı talep etmişti.

Cohen’in yanıtı genel olarak kısıtlamayı onaylıyor, ancak Bankman-Fried’in terapisti George Lerner da dahil olmak üzere bazı eski çalışanlarına hala erişebilmesi gerektiğini söylüyor.

Cohen, “Bankman-Fried’in eski ya da mevcut bir FTX çalışanıyla kurduğu her iletişime avukatını da dahil etmesini istemek, kaynaklarını gereksiz yere zorlayacak ve bu davayı savunma kabiliyetine zarar verecektir. Bu kişilerin çoğu Bankman-Fried’ın arkadaşlarıdır. Bu kişilerle temasına genel bir kısıtlama getirilmesi önemli bir kişisel destek kaynağını ortadan kaldıracaktır.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.