• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Satoshi Nakamoto Olduğunu İddia Eden İsme Sağ Kolundan Şok Açıklama Geldi: “Satoshi Nakamoto Değil, Dolandırıcı”

Satoshi Nakamoto Olduğunu İddia Eden İsme Sağ Kolundan Şok Açıklama Geldi: “Satoshi Nakamoto Değil, Dolandırıcı”


Blockchain geliştirme şirketi nChain’in eski CEO’su Christen Ager-Hanssen, yönetim kurulu ile yaşadığı anlaşmazlığın ardından şirketten ayrıldı.

Şok edici bir açıklama yapan Ager-Hanssen, nChain’in Baş Tasarımcısı Craig Wright’ın Bitcoin’in sözde üreticisi Satoshi Nakamoto olduğuna artık inanmadığını kamuoyuna açıkladı.

Kripto para dünyasınca tanınan bir insan olan Craig Wright, kendisinin Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediyor ve orijinal BTC olduğunu iddia ettiği Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV) isimli bir kripto para da çıkardı.

Ager-Hanssen’in ayrılışı, “önemli bir hissedar tarafından düzenlenen ve nChain hissedarlarını dolandırmaya yönelik bir dolandırıcılık komplosu” olarak tanımladığı durumu keşfetmesinin ardından geldi.

Şirketin gerçek hissedarı ve Cayman’da kayıtlı DW Discovery fonunun arkasındaki kişilerle ilgili endişelerini dile getirdi. Ager-Hanssen, sosyal medya platformu X’te yaptığı bir paylaşımda, Wright’ın tarayıcı geçmişine ilişkin kanıtları gösterdiği iddia edilen bir raporun ekran görüntüsünü paylaştı. Bu kanıtlar Wright’ın uzun süredir devam eden Satoshi Nakamoto olduğu iddiasıyla çelişiyor.

Ager-Hanssen şu açıklamayı yaptı:

“nChain Group yönetim kuruluna bazı ciddi sorunları bildirdikten sonra nChainGlobal’in Grup CEO’luğundan derhal ayrıldığımı teyit edebilirim… Ayrıca Dr Craig Wright’ın Satoshi olduğuna dair mahkemeyi kandırmak amacıyla belgeleri manipüle ettiğine dair ikna edici kanıtlar bulduğumu da bildirdim. Bugün artık Dr. Craig Wright’ın Satoshi OLMADIĞINA ve tüm yasal mücadelelerini kaybedeceğine ikna oldum.”

Ager-Hanssen ayrıca, yönetim kurulunun Dr. Craig Wright’ın görevden alınmasını da içeren tavsiyeleri konusunda herhangi bir adım atmaması nedeniyle işinin sürdürülemez hale geldiğini de sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.