• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

SEC, Grayscale Kararına İtiraz Etmemişti, Peki Bundan Sonra Ne Olacak? Bloomberg Analisti Açıkladı

SEC, Grayscale Kararına İtiraz Etmemişti, Peki Bundan Sonra Ne Olacak? Bloomberg Analisti Açıkladı


Dün gece ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’in spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) oluşturma başvurusunu reddetmenin yanlış olduğunu tespit eden yakın tarihli bir mahkeme kararına itiraz etmemeye karar vermişti.

Ağustos ayında Washington’daki Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi, SEC’in Grayscale’in sunduğu Bitcoin ETF’sini reddetmekte hatalı olduğuna hükmetmişti.

Grayscale, SEC’e dava açarak, kurumun daha önce BTC vadeli işlemlerine dayalı ETF’lerde dolandırıcılığı önlemek için belirli gözetim anlaşmalarını onayladığı için, aynı kurulumun Grayscale’in spot ETF’si için de tatmin edici olması gerektiğini savunuyor.

“SEC ile Grayscale Önümüzdeki İki Hafta İçinde Görüşmelere Başlayacak”

Bloomberg ETF analisti James Seyffart, Grayscale ile SEC arasındaki görüşmelerin önümüzdeki hafta başlayacağını ve SEC’in önümüzdeki 2 hafta içinde yeni bir yanıt vermesinin muhtemel olduğunu açıkladı.

Seyffart ayrıca ProShares’in 16 Ekim’de işlem görmeye başlayacak olan Short ETH Strategy ETF’yi piyasaya süreceğini paylaştı. SEC, tüm Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin onayını kolaylaştırıyor.

James Seyffart konuyla ilgili görüşlerini de paylaştı. Seyffart en banc başvurusu yapılmaması halinde davanın esasen sonuçlanacağına inanıyor. Ayrıca SEC’in Yüksek Mahkeme’ye başvuracağını da tahmin etmediğini belirtti.

“En banc” terimi, bir davanın seçilmiş birkaç yargıçtan oluşan bir heyet yerine tüm heyet veya bir mahkemenin tüm yargıçları tarafından görülmesini ifade eden hukuki bir terim. En banc duruşmaları genellikle büyük öneme sahip davalar için veya kamusal öneme sahip bir konuda bir yargıçlar heyetinin tartışmalı bir kararını gözden geçirmek için ayrılır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.