• BITCOIN/TL
  1203651,312
  % 0,58
 • ETHEREUM/TL
  63815
  % -1,53
 • RIPPLE/TL
  17.74
  % -3,28
 • BITCOIN CASH/TL
  6974.64,429
  % -3,37
 • LITECOIN/TL
  2080.62
  % -2,20
 • COSMOS HUB/TL
  278.28
  % -2,20
 • CARDANO/TL
  11.57
  % -1,87
 • TETHER/TL
  28.93
  % 0,10

SEC’e Yapılan Bitcoin ETF Başvuruları Ne Durumda? Analistler Öngörülerini Paylaştı!

SEC’e Yapılan Bitcoin ETF Başvuruları Ne Durumda? Analistler Öngörülerini Paylaştı!


Spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanması için zaman daralıyor.

SEC Bitcoin ETF’lerini Ne Zaman Onaylayacak?

Blockchain Association’ın baş politika sorumlusu Jake Chervinsky, tüm işaretlerin Bitcoin spot ETF’leri için SEC onayına işaret ettiğini söylüyor.

ARK Invest Yatırım Yönetimi, spot Bitcoin ETF prospektüsünde önemli güncellemeler yapıyor.

SEC, birkaç hafta önce, çeşitli ihraççılarla S-1 başvuruları hakkında geri bildirim paylaşmış ve revizyonları teşvik etmişti. ARK Invest, özellikle SEC’in yorum yaptığı Net Varlık Değeri (NAV) hesaplamalarıyla ilgili bu endişeleri gidermiş görünüyor.

Güncellenen açıklama özellikle NAV hesaplamasının Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri (GAAP) ile uyumlu olmadığını vurguluyor.

Ayrıca ARK, Trust’ın Saklama Kuruluşundaki varlıklarının ayrılmış Bitcoin blok zinciri hesaplarında veya cüzdanlarda saklandığını, böylece kurumsal veya diğer müşteri varlıklarıyla karıştırılmadıklarını açıkladı.

Bu revizyonlar SEC onayına doğru olumlu bir adım olarak görülürken, Balchunas bu karmaşık ayrıntılar konusunda SEC ile daha fazla görüşme yapılması gerekebileceğini vurguladı.

SEC’e karşı Grayscale lehine verilen son mahkeme kararı, spot Bitcoin ETF onayları için iyimserliği artırdı ve analistler bu yıl %75 ve 2024 sonuna kadar %95 şans öngörüyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın yanı sıra Fidelity, WisdomTree, VanEck ve Invesco/Galaxy gibi diğer finans devleri de kendi ETF’leri için bastırıyor ve bu alandaki yoğun ilgi ve rekabeti sergiliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.