• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

SEC’in Kripto Para Sorumlusundan Açıklamalar: “Kripto Borsaları ve DeFi’a Yeni Suçlamalar Geliyor”

SEC’in Kripto Para Sorumlusundan Açıklamalar: “Kripto Borsaları ve DeFi’a Yeni Suçlamalar Geliyor”


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Kripto Para Varlıkları ve Siber Birimi başkanı David Hirsch, kripto para borsalarına ve merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerine sert bir uyarıda bulundu.

Coinbase ve Binance vakalarına benzer şekilde, menkul kıymetler yasalarını ihlal edenler için daha fazla suçlamanın yakın olduğunu belirtti.

Chicago’daki Menkul Kıymetler Uygulama Forumu Merkezi’nde konuşan Hirsch, kurumun şu anda Coinbase ve Binance’de görülenlere benzer faaliyetlerde bulunan birkaç firmayı araştırdığını açıkladı. Sektörün uyum ihlallerinin bu iki kuruluşun ötesine geçtiğini vurguladı.

“Bu suçlamaları yöneltmeye devam edeceğiz” diyen Hirsch, SEC’in radarında Coinbase ve Binance’e benzer şekilde faaliyet gösteren başka işletmelerin de bulunduğunu sözlerine ekledi.

Hirsch ayrıca SEC’in kripto paralara olan ilgisinin büyük borsaların ötesine geçtiğinin de altını çizdi. “Aracılar konusunda aktif olmaya devam edeceğiz” dedi. Bu, aracıları, dağıtıcıları, borsaları, borsa kurumlarını ya da bu alanda faaliyet gösteren ve yükümlülüklerini yerine getirmeyen diğer kişileri kapsıyor.

Yetkiliye göre kurumun ilgisi DeFi projelerini de kapsayacak. Hirsch, “Soruşturmalar yürütmeye devam edeceğiz, bu alanda aktif olacağız ve platformlara DeFi etiketini eklemek bizi çalışmalarımıza devam etmekten alıkoymayacak” diye ekledi.

Bununla birlikte Hirsch, SEC’in daha fazla yaptırım kapasitesinin sınırlarını da itiraf etti. Karşı karşıya olduğu finans devleri karşısında genellikle sönük kalan sınırlı bir bütçeye sahip olan SEC’in elindeki imkanlar da sınırlı. Hirsch, “Evet, devam eden oldukça fazla davamız var” diyerek bunu kabul etti ve ekledi:

“SEC’in ya da herhangi bir kurumun doğrudan takip edebilecek kaynaklara sahip olduğundan daha fazla token var – sanırım en son okuduğuma göre 20.000, 25.000 olabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.