• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

SEC’in Mahkeme Kararına İtiraz Etmemesinden Sonra Grayscale’ın Son Açıklamaları

SEC’in Mahkeme Kararına İtiraz Etmemesinden Sonra Grayscale’ın Son Açıklamaları


Bilindiği üzere SEC, Grayscale’in lehine verilen ve spot ETF’lerin kabulünün önünü açan mahkemenin kararına itiraz etmemişti.

Önde gelen bir dijital varlık yönetim firması olan Grayscale, Federal Temyiz Usulü Kuralları tarafından yeniden görüşülmek üzere sağlanan 45 günlük sürenin resmen sona erdiğini duyurdu.

Grayscale, Temyiz Sürecinin Sona Ermesinin Ardından Bitcoin ETF’sinin Onaylanmasını Bekliyor

Şirketin açıklamasına göre, Mahkeme nihai kararını önümüzdeki yedi takvim günü içinde verecek.

Grayscale ekibi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) onay verdiğinde Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) bir Borsa Yatırım Fonuna (ETF) dönüştürülmesini kolaylaştırmak için  hazırlandığını ifade etti.

Bu süreçle ilgili daha fazla detayın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Bu gelişme, Grayscale ve kripto para piyasası için çok önemli bir ana işaret etmekte ve dijital varlık alanında daha fazla erişilebilirlik ve yatırım fırsatlarının önünü açmaktadır.

ETF yapısına geçiş, yatırımcılar için önemli sonuçlar doğuracak ve kripto para yatırım ürünlerinin görünümünü potansiyel olarak yeniden şekillendirebilecektir.

Şirket içi bazı anonim kaynakların bildirdiğine göre Grayscale, spot Bitcoin ETF’ini onayına kesin gözüyle bakıyor. Bazı kaynaklar SEC’in şirketlerle ETF onayı üzerine görüştüğünü aktardı. Öte yandan yapılan son toplantıların genellikle bir ETF kabul edilmeden önce yapılan toplantılarla benzerlik gösterdiği ifade edildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.