• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Sıcak Gelişme: ABD Temsilciler Meclisi’nde Başkan Değişti, Yeni Başkan Çok Sıkı Bir Kripto Para Destekçisi

Sıcak Gelişme: ABD Temsilciler Meclisi’nde Başkan Değişti, Yeni Başkan Çok Sıkı Bir Kripto Para Destekçisi


Salı günü yapılan tarihi bir oylamada ABD Temsilciler Meclisi, Temsilci Kevin McCarthy’nin görevden alınması yönünde oy kullandı.

Görevden alma önergesi 216-210 oyla kabul edilirken, sekiz Cumhuriyetçi McCarthy’nin sözcülükten alınması yönünde oy kullandı.

Böylece ilk kez bir Meclis Başkanı, görevden alınmasına yönelik bir kararın kabul edilmesiyle görevden alınmış oldu. Meclis’in şimdi yeni bir başkan seçmesi gerekecek, ancak bu görevi kazanacak desteği alabilecek net bir alternatif yok.

Kuzey Carolina’dan Cumhuriyetçi Temsilci Patrick McHenry, Salı günü boşalan Temsilciler Meclisi Başkanlığı koltuğuna geçici olarak oturacak. Kevin McCarthy’nin en iyi müttefiklerinden biri olan McHenry geçici başkan olarak atandı. McHenry’nin adı, McCarthy’nin bir koltuk boşluğu durumunda katibe vermesi gereken listede yer alıyordu.

McHenry daha önce Bitcoin ve kripto para yanlısı açıklamalarda bulunmuştu ve Coinbase tarafından sıkı bir kripto para destekçisi olarak tanınıyor.

McHenry daha önce kripto para yanlısı açıklamalarda bulunmuştu. McHenry, 26 Temmuz 2023 tarihinde yapılan oylama sırasında 21. Yüzyıl için Finansal Yenilik ve Teknoloji Yasası’na “evet” oyu vermişti. Ayrıca SEC Başkanı Gary Gensler’i, Ethereum’un bir menkul kıymet mi yoksa bir emtia mı olduğunu kamuya açıklamayı reddettiği için eleştirmişti.

McHenry, Biden Yönetiminin dijital varlık ekosistemine yönelik saldırıları olarak tanımladığı durumla ilgili endişelerini dile getirmiş ve Kongre’yi kripto gibi yenilikçi yeni teknolojileri tam olarak anlamaya ve benimsemeye çağırmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!





Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.