• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Sıcak Gelişme: Binance, Bugünden İtibaren İngiltere’de Yeni Kullanıcı Kaydı Almayacak

Sıcak Gelişme: Binance, Bugünden İtibaren İngiltere’de Yeni Kullanıcı Kaydı Almayacak


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 16 Ekim 2023 Pazartesi gününden itibaren Birleşik Krallık’tan yeni kullanıcı kabul etmeyi durduracağını açıkladı.

Bu karar, Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından firmanın yerel ortağı Rebuildingsociety.com Ltd’ye (REBS) getirilen yeni kurallara yanıt olarak alındı.

Nitelikli kripto varlıklar için Birleşik Krallık Finansal Promosyonlar Yönetmeliği 8 Ekim 2023 tarihinde yürürlüğe girmişti. Bu yeni kurallar, Binance gibi düzenlenmemiş denizaşırı şirketlerin, FCA tarafından yetkilendirilmiş bir firmayla anlaşarak Birleşik Krallık’taki kripto varlık işlerini tanıtmalarına olanak tanıyor.

Binance, Birleşik Krallık’taki finansal reklamlarını bu yeni kurallara uygun olarak gözden geçirmesi ve onaylaması için REBS ile anlaşmıştı.

Ancak, 10 Ekim’de FCA, REBS’e yasal olarak bağlayıcı gereklilikler getirdi ve bu da REBS’in artık finansal reklamları onaylayamayacağı anlamına geliyordu. Sonuç olarak, 11 Ekim 2023 günü saat 17:00’den itibaren REBS, Binance de dahil olmak üzere herhangi bir kripto varlık işletmesi adına mevcut tüm finansal tanıtım onaylarını geri çekmek zorunda kaldı.

Binance, 16 Ekim 2023 Pazartesi günü Birleşik Krallık saatiyle 17:00’den itibaren yeni Birleşik Krallık kullanıcılarını kabul etmeyi durduracak. Mevcut Birleşik Krallık kullanıcıları mevcut hizmetlerden faydalanmaya devam edecek ancak bu ara dönem boyunca yeni ürün ve hizmetler sunulmayacak.

Binance şu anda FCA tarafından yetkilendirilmiş yeni bir yetkili onaylayıcı arıyor ve kullanıcılarının bu gelişmelerden zarar görmemesini sağlamak için FCA ile yakın bir şekilde çalışıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.