• BITCOIN/TL
  1120876,390
  % 0,88
 • ETHEREUM/TL
  60720
  % 0,98
 • RIPPLE/TL
  17.75
  % 1,10
 • BITCOIN CASH/TL
  6532.11,508
  % 1,09
 • LITECOIN/TL
  2067.56
  % 0,49
 • COSMOS HUB/TL
  275.33
  % 1,85
 • CARDANO/TL
  11.19
  % 1,57
 • TETHER/TL
  28.92
  % -0,01

Son Dakika: Elon Musk’tan Twitter Ödemeleri İçin Kripto Para Açıklaması! Dogecoin Yükselişe Geçti!

Son Dakika: Elon Musk’tan Twitter Ödemeleri İçin Kripto Para Açıklaması! Dogecoin Yükselişe Geçti!


Elon Musk şirketi yeniden ayağa kaldırmak için yeni gelirler ararken, Twitter ABD genelinde yasal lisanslar için başvurmaya ve platfrom üzerinde ödemeleri hayata geçirmek için gerekli yazılımı tasarlamaya başladı.

Şirketin planları hakkında bilgi sahibi olan iki kişiye göre, Twitter’da Musk’ın hızla yükselen yardımcısı Esther Crawford, küçük bir ekiple platformda ödemeleri kolaylaştırmak için gereken mimarinin haritasını çıkarmaya başladı.

Site üzerinden ödeme yapılabilmesine yönelik yeni hamleler, Musk’ın yeni gelir kapıları açma planının kritik bir parçası. Twitter’ın yılda 5 milyar dolarlık reklam geliri, Musk’ın Ekim ayında platformu 44 milyar dolara satın almasından bu yana, pazarlamacıların yönetim ve moderasyonla ilgili endişelerini dile getirmeleriyle krize girdi.

Kaynaklara Göre Elon Musk, Twitter Ödeme Sistemini İleride Kripto Paraların da Eklenebileceği Şekilde Tasarlıyor

İki kaynak, Musk’ın ödeme sistemin öncelikle itibari para olmasını istediğini, ancak kripto para ödeme fonksiyonunun potansiyel olarak daha sonra eklenebileceği şekilde inşa edildiğini söyledi.

DOGE fiyatındaki yükselişi gösteren grafik.

Mayıs ayındaki satın alma anlaşmasında yatırımcılara sunulan ilk sunumda Musk, Twitter’ın 2028 yılına kadar yaklaşık 1,3 milyar dolar ödeme geliri elde etmesini hedeflediğini söyledi.

Musk daha önce Twitter’ın mesajlaşma, ödeme ve ticareti içeren bir “her şey uygulaması” başlatma ana planının bir parçası olarak peer to peer işlemler, tasarruf hesapları ve banka kartları gibi fintech hizmetleri sunmasını istediğini söylemişti.

Ekibin çalışmaları hakkında bilgi sahibi iki kişiye göre, Crawford’un ekibi, sistem tarafından toplanacak kullanıcı verilerini depolamak ve korumak için bir vault tasarlamak da dahil olmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Twitter ayrıca bir ödeme hizmeti başlatmadan önce gereken yasal kontrolleri de ilerletiyor. Yasal bir başvuruya göre Twitter, Kasım ayında ABD Hazinesi’ne bir ödeme işlemcisi olarak kaydoldu. Kaynaklar, Twitter’ın şimdi de hizmete başlamak için ihtiyaç duyacağı bazı eyalet lisansları için başvuruda bulunmaya başladığını söyledi.

Söz konusu kaynaklardan biri, ABD lisansının bir yıl içinde tamamlanması umuduyla geri kalan başvuruların kısa süre içinde yapılacağını söyledi. Ardından şirketin uluslararası alanda düzenleyici onaylar almak için genişlemeye çalışacağını da sözlerine eklediler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.