• BITCOIN/TL
  1118545,580
  % 2,71
 • ETHEREUM/TL
  60353
  % 2,61
 • RIPPLE/TL
  17.63
  % 1,23
 • BITCOIN CASH/TL
  6493.12,748
  % 1,33
 • LITECOIN/TL
  2070.05
  % 3,34
 • COSMOS HUB/TL
  270.99
  % 0,95
 • CARDANO/TL
  11.08
  % 2,28
 • TETHER/TL
  28.88
  % 0,08

Son Dönemin Trendi “ZK” Coinlerindeki Yükseliş Sürüyor! Son Yükselen Bu Altcoin Oldu!

Son Dönemin Trendi “ZK” Coinlerindeki Yükseliş Sürüyor! Son Yükselen Bu Altcoin Oldu!


CoinMarketCap verilerine göre altcoin Mina (MINA), son 24 saatte fiyatı yaklaşık %30 artarak 0.95 dolara kadar yükselerek haftaya en çok kazananlardan biri olarak başladı.

Yazı saati itibarı ile fiyat 0.85 dolar seviyelerinde.

Altcoin Mina (MINA) Haftaya Yükselişle Başladı

Mina ilk çıkışını Ekim 2020’de Coda Protokolü’nden şu anki adıyla yeniden markalandığında yaptı. Protokol, 300 Gigabyte Bitcoin (BTC) ile karşılaştırıldığında toplam 22kb boyutuyla dünyanın en küçük blok zinciri ağı olarak biliniyordu.

Kuruluşundan bu yana Mina, şu anda iki katına çıkardığı bir girişim olan ekosistemini büyütmek için hedefli çabalar sarf etti.

En sağlam küçük boyutlu blok zinciri protokolünü üretmeye yönelik dönüm noktası niteliğindeki ideolojisi zor olsa da, topluluğuna hizmet eden bir dizi etkileyici uygulama elde etti.

Piyasadaki genel eğilimin yanı sıra, Mina protokolünün kullanıcıları, geliştirici grubunun inşa ettiği gelişmiş ”ZK” uygulamalarının ağın genel kullanılabilirliğine nasıl yardımcı olacağını tahmin ediyor.

Blok zinciri dünyasındaki umut verici çıkışına rağmen Mina, son zamanlarda piyasaya sürülen yeni nesil Ethereum katilleriyle kıyaslandığında özellikle yetersiz kalıyordu.

Hackathon ve düzenli buluşmalara benzeyen programlar aracılığıyla geliştirici ağını pekiştirme çabalarıyla bugün MINA coin etrafında büyük bir coşku ve iyimserlik var. Bu programlar, ekosistemin genelinde sağlam bir büyüme sağlamaya yardımcı olabilir.

Mina, blok zinciri kullanılabilirliğini büyük ölçüde yeniden tanımlayabilecek yeni teknoloji olarak sıfır bilgi akıllı sözleşmelerinin potansiyeline güçlü bir şekilde eğiliyor.

Tanımlanmış çabalarıyla, topluluğunda orta ve uzun vadede iyi ödüllerin kaydedileceğine dair artan bir güven var.

Grafiğe bakıldığı zaman MINA’nın Kasım ayındaki 0.83 dolar seviyelerinde direnci kırdığı görülüyor. Özellikle bu direnç üzerinde kalıcılık sağlanırsa önümüzdeki günlerde de yükseliş yönlü hareketleri görebilmemiz muhtemel.

Tabii piyasa gidişatı ve MINA hakkında çıkacak yeni gelişmeler takip edilmeli.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!





Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.