• BITCOIN/TL
  1199838,573
  % 0,16
 • ETHEREUM/TL
  63807
  % -1,98
 • RIPPLE/TL
  17.7
  % -3,44
 • BITCOIN CASH/TL
  6959.81,717
  % -3,52
 • LITECOIN/TL
  2076.33
  % -2,57
 • COSMOS HUB/TL
  277.84
  % -1,85
 • CARDANO/TL
  11.55
  % -2,53
 • TETHER/TL
  28.93
  % 0,08

Stake Etme Platformu Lido Finance, Bu Altcoin İçin Yeni Stake Taleplerini Kabul Etmeyeceğini Açıkladı!

Stake Etme Platformu Lido Finance, Bu Altcoin İçin Yeni Stake Taleplerini Kabul Etmeyeceğini Açıkladı!


Merkeziyetsiz stake platformu Lido Finance, Solana (SOL) tokenleri için yeni stake taleplerini artık kabul etmeme kararı aldı.

Lido Finance DAO Oylamasının Ardından Solana Staking Hizmetini Durdurdu

Bu hamle, Lido’nun LDO token sahiplerinin hizmetin durdurulması lehine yaptıkları oylamanın ardından geldi.

Yeni kullanıcılar artık Lido’da SOL stake edemeyecek ve platform Şubat 2024 itibariyle mevcut tokenların stake edilmesini desteklemeyi bırakacak.

Veriler, şu anda yaklaşık 55 milyon dolar değerinde SOL tokeninin Lido’da kilitli olduğunu ve Nisan 2022’deki 440 milyon dolarlık zirveden önemli bir düşüşü yaşadığını gösteriyor.

Lido geliştiricileri yaptıkları resmi açıklamada, “Lido DAO üyeleri tarafından yapılan uzun tartışmalar ve oylamadan sonra, en iyi hareket tarzının Solana’daki Lido’yu kapatmak olacağına karar verildi” dedi.

Lido topluluğunun %92’sinden fazlası 5 Ekim’de yapılan oylamada hizmetin durdurulmasından yana görüş bildirdi. Oylama öncesinde bazı topluluk üyeleri, P2P geliştiricileri tarafından belirtilen yüksek bakım maliyetleriyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Merkeziyetsiz Otonom Kuruluşlar (DAO’lar) blok zinciri teknolojisine dayalı olarak çalışır ve genellikle yerel bir kripto token tarafından yönetilir.

Staking, genellikle ödüller karşılığında, işlemleri doğrulamak ve bir blok zinciri ağının işleyişini desteklemek için tokenlerin bir protokol üzerinde kilitlenmesini içerir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.