• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Tether 32 Kripto Para Adresini Dondurduğunu Açıkladı! İşte Ayrıntılar…

Tether 32 Kripto Para Adresini Dondurduğunu Açıkladı! İşte Ayrıntılar…


Dünyanın en büyük stablecoin ihraçcısı Tether X hesabından yaptığı paylaşımda İsrail ve Ukrayna’da terör ve savaşla bağlantılı 32 adresi dondurduğunu söyledi.

Blog yazısında olaya ilişkin detaylı açıklama yapan Tether, İsrail ve Ukrayna’daki yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı olduğu tespit edilen 873.118,34 dolar içeren 32 adresi dondurduğunu duyurdu.

Tether, kripto para birimiyle finanse edilen terörizm ve savaşa karşı koymak için İsrail’deki NBCTF ile birlikte çalıştığını da belirtti.

Tether açıklamasında “Dünyanın en büyük kripto para şirketi Tether, stabilcoin’inin terörizm ve suçla ilgili faaliyetleri finanse etmek için yasa dışı kullanımına karşı hızlı bir şekilde harekete geçmeye devam ediyor. Bu noktada Tether, İsrail ve Ukrayna’daki yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı olduğu tespit edilen 873.118,34 dolar içeren 32 adresi dondurdu. “ dedi.

Tether CEO’su Paolo Ardoino konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para güçlü bir araç ancak suça yönelik bir araç değil ve olmamalı.

Popüler inanışın aksine, kripto para birimi işlemleri anonim değildir; bunlar en izlenebilir ve izlenebilir varlıklardır. Her işlem blok zincirine kaydediliyor ve bu da herkesin fon hareketlerini takip etmesini mümkün kılıyor.

Sonuç olarak, kripto para birimlerini yasa dışı faaliyetlerde kullanacak kadar aptal olan suçlular kaçınılmaz olarak tespit edilecek.

Tether, sorumlu blockchain teknolojisi kullanımını teşvik etmeye ve siber suçlara karşı güçlü bir savunma olmaya kararlı olmaya devam ediyor.

Küresel güvenlik ve finansal bütünlüğe olan bağlılığımızın bir parçası olarak küresel kolluk kuvvetleriyle işbirliğinin devam etmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.