• BITCOIN/TL
  1201577,487
  % -0,25
 • ETHEREUM/TL
  63604
  % -2,51
 • RIPPLE/TL
  17.67
  % -4,25
 • BITCOIN CASH/TL
  6943.92,644
  % -4,55
 • LITECOIN/TL
  2076.83
  % -3,09
 • COSMOS HUB/TL
  275.91
  % -2,82
 • CARDANO/TL
  11.55
  % -3,34
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,01

Tether’ın (USDT) Bitcoin Madenciliği Tesisi Fotoğrafları Sahte Mi? Şirket CTO’sundan Yanıt Geldi

Tether’ın (USDT) Bitcoin Madenciliği Tesisi Fotoğrafları Sahte Mi? Şirket CTO’sundan Yanıt Geldi


Tether (USDT) CTO’su Paolo Ardoino, Twitter’da Tether’in Latin Amerika’daki enerji üretimi ve Bitcoin madenciliği tesislerinden birini gösterdiğini iddia ettiği bir fotoğraf yayınladı.

“Tether Energy” logolu bir konteynerin yer aldığı fotoğraf, kripto para topluluğunun bazı üyeleri tarafından çok sayıda spekülasyona ve eleştiriye yol açtı.

Bazıları Ardoino’yu fotoğrafta photoshop kullanarak sahtecilik yapmakla suçlarken, diğerleri de tesisin yerini ve meşruiyetini sorguladı. Ardoino ise bu iddialara fotoğrafı savunan ve Tether’in enerji ve madencilik projesi hakkında daha fazla ayrıntı veren uzun bir açıklama ile yanıt verdi.

Ardoino’ya göre Tether Energy, yerel şirketlerle ortaklaşa dünya çapında yenilenebilir enerji üretimi ve Bitcoin madenciliği sahaları kurmayı amaçlayan yeni bir girişim. CTO, Tether’ın Bitcoin madenciliğinin coğrafi olarak mümkün olduğunca merkeziyetsiz olması ve çevreye saygılı olması gerektiğine inandığını söyledi.

Ayrıca fotoğrafın gerçek olduğunu ve şu anda tamamlanma aşamasında olan ve yakında faaliyete geçecek olan sahalardan birindeki kontrol odalarından birini gösterdiğini vurguladı. Personelin mahremiyetini ve güvenliğini korumak için tam konumu paylaşmadığını ve aynı nedenle fiziksel bir logo yerine dijital bir logo kullandığını söyledi.

Yani Ardoino, fotoğrafta Tether logosunun sonradan eklendiğini kabul etmiş oldu.

Ayrıca madencilik sahasının birkaç ay içinde nasıl görüneceğine dair bir 3D model paylaştı ve ekipteki herkesin çok heyecanlı olduğunu ve projeyi başlatmak için çok çalıştığını ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.