BU SİTE SATILIKTIR - İLETİŞİM: 0538 206 55 14

Trabzonspor’dan Kripto Para Atağı! | CoinHaber
 • BITCOIN/TL
  485015,577
  % 2,60
 • ETHEREUM/TL
  32064
  % 0,75
 • RIPPLE/TL
  6.52
  % -0,47
 • BITCOIN CASH/TL
  3135.65,528
  % 1,06
 • LITECOIN/TL
  1128.25
  % 0,23
 • COSMOS HUB/TL
  177.15
  % -0,22
 • CARDANO/TL
  8.41
  % 1,10
 • TETHER/TL
  16.32
  % 1,23

Trabzonspor’dan Kripto Para Atağı!

Trabzonspor’dan Kripto Para Atağı!

Dünyada kripto parası olan kulüplerin arasına Trabzonspor da katılıyor. Bordo mavililer Socios.com’la bir süre önce beş yıl süreli bir anlaşmaya vardılar. Beş yıllık sürenin bir yılı da opsiyonlu olarak belirlendi. Trabzonspor taraftarları alacakları sanal paralar sayesinde kulüplerine hem destek olacak hem de kulüplerinde söz hakkı elde etmiş olacaklar.

Kendi Sanal Parası Olan Başka Kulüpler de Var

Socios.com, dünyada dijital dönüşümlerini sağlamak isteyen kulüplerin bu hayallerini gerçeğe dönüştürebilmeleri için kuruldu. Trabzonsporlular kısa bir süre önce şirketle beş senelik bir anlaşma yaptılar. Galatasaray, Barcelona, Paris Saint Germain, Juventus ve Roma’nın da kendi sanal paralarını çıkarabilmeleri için ilgili şirket ile anlaşmaları bulunuyor. Bu anlaşmayla birlikte artık taraftarlar kulüpleri ile ilgili kararlarda söz sahibi olacaklar. Ayrıca takımlarının maçlarına Vip olarak katılabilecek, gerçek ve dijital anlamda hayat ödüllerini kazanabilmeleri için tokenler kullanabilecekler.

Trabzonspor’un tokenlerinin 2020 yılının üçüncü çeyreğinde dünyadaki ilk spor borsası konumundaki chiliz.net sitesinde satılmaya başlanması bekleniyor. Anlaşma gereği Trabzonspor’un on milyon taraftara yetecek kadar token ihracı yapacağı bildirildi. Bu tokenlere sahip olan taraftarlar, oylamalara katılıp kulüplerinin geleceğine katkıda bulunabilecekler. Artık token sahibi olan her Trabzonsporlu kulübünün kararını etkileyebilecek.

Genel Müdür: Çok Heyecanlıyız

Konu ile ilgili Trabzonspor’un genel müdüründen de açıklama geldi. Sinan Zengin yaptığı açıklamada yapılan anlaşmadan mutlu ve heyecanlı olduklarını belirtti. Bu anlaşmanın ayrıca dünyadaki tüm Trabzonsporlular ile daha iyi bir iletişim kurabilmelerini sağlayacağını söyleyen Zengin, taraftarların takım üzerindeki etkilerinin artacağını söyledi. “Bize her yer Trabzon!” sloganının artık çok daha anlamlı olacağını aktaran Zengin, anlaşma yaptıkları şirketin dünyadaki en iyi şirket olduğunu söyledi.

Konunun bir diğer tarafı olan firma CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus Türkiye’deki futbol aşkının inanılmaz derecede yüksek olduğunu söyledi. Trabzonspor’un artık taraftarları ile daha güçlü ilişkiler kuracağını belirten CEO, Trabzonspor yetkililerini ağırlamak ve takımla anlaşma yaptıklarından dolayı çok mutlu olduklarını da aktardı. CEO konuşmasının sonunda, diğer Türk kulüplerini de yakın zamanda iş birliğine beklediklerini söyledi.