BU SİTE SATILIKTIR - İLETİŞİM: 0538 206 55 14

Türkiye’nin ve Dünyanın En Güvenilir Coin Borsaları
 • BITCOIN/TL
  481433,162
  % 2,51
 • ETHEREUM/TL
  32411
  % 3,35
 • RIPPLE/TL
  6.73
  % 2,46
 • BITCOIN CASH/TL
  3113.36,298
  % 1,37
 • LITECOIN/TL
  1117.28
  % 1,57
 • COSMOS HUB/TL
  190.31
  % 13,13
 • CARDANO/TL
  8.46
  % 0,80
 • TETHER/TL
  15.93
  % 0,61

Türkiye’nin ve Dünyanın En Güvenilir Coin Borsaları

Türkiye’nin ve Dünyanın En Güvenilir Coin Borsaları

Sanal para sistemleri denildiği zaman ilk akla gelen sistemin Bitcoin olduğu su götürmez bir gerçektir. Sanal para dünyasına atılmış kişilerin en temel sorunu coin alım satımı yapabilecekleri güvenilir coin borsaları bulmaktır. Şu an piyasa da aktif olarak çalışan coin borsaları bulunmaktadır. Bir coin borsasını en iyi veya güvenilir olarak etiketleyebilmek için bu borsada gerçekleştirilecek işlemlerin hızlı ve sorunsuz olmasını bekleriz.

En Güvenilir Coin Borsaları

Son dönemlerde çok fazla kişinin gelir elde etme yöntemi olarak kullandığı kripto para sektörün kişilerin hesapları kimi zaman borsalar tarafından hacklanebilmekte ve güvenlik sızıntısı gibi problemlerle karşı karşıya kalabilmektedirler. Bu sebeple yatırım yapacak kişilerin coin borsalarını seçerken son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. Bu yazımızda coin yatırımı yapmak isteyen kişiler için bazı coin borsalarını tanıtacağız.

 • OKEx
OKEx Coin Borsası

Global bir borsa sistemi olarak Türk Lirası yatırma özelliğine sahip neredeyse tek borsa olan OKEx sistemi üzerinden kullanıcılara birçok kripto para birime farklı miktarlarda yatırım yapma fırsatı sunmaktadır. Ancak Türk Lirası üzerinden yapılan alım satım ve madencilik işlemlerinden diğer birimlere kıyasla daha fazla komisyon ücreti alındığını eklemeden geçmek olmayacaktır. Borsanın sistemine Türk Lirasını eklemesinin sebebi ise Türkiye’de aktif kullanıcı topluluğu olduğuna dair açıklamalarda bulunulmuştur. OKEx yetkilileri kimi zaman ülkelere göre yeni güncellemeler yapabilmektedir.

Kripto para sektöründe en çok tercih edilen borsalardan birisi olan OKEx borsası kullanıcılara sadece spot işlemler yapma imkânı değil aynı zamanda vadeli ve margin işlemleri kullanma fırsatı da sunmaktadır. Özel birimler dışında diğer borsalara kıyasla işlemlerden aldığı komisyon ücretleri daha uygundur. Yoğun bir kullanıcı ve yatırımcıya sahip olmasına rağmen kimi zaman müşteri hizmetleri olarak bilinen çağrı merkezine ulaşmakta güçlük çekilebilmektedir. Bu durum ise borsanın kısıtlı negatif yönlerinden birisidir.

 • BtcTurk
BtcTurk Coin Borsası

1 Temmuz 2013 tarihinde dünya da kripto para alım satım hizmeti sunan dördüncü şirketi olarak piyasaya giriş yapmış olan BtcTurk yatırımcılar arasında son derece popüler bir yere sahiptir. Kendisini sürekli güncelleyen alt yapısı ile coin yatırımı yapmak isteyenler için güvenilir bir seçenek olma özelliği taşımaktadır.

En eski kripto para birimlerinden birisi olarak sektörde uzun yıllarca tutunarak büyük bir tecrübe birikimine sahiptir. Bitcoin alım satımı dünyasına henüz giriş yapmış acemi yatırımcılar için kolayca hesap açarak işlem yapma imkânı sunmaktadır. Günün her saati ulaşılabilir teknik destek ekibi ile yatırımcıların karşılaştıkları sorunları hızlı ve güvenilir bir şekilde çözüme kavuşturmaktadırlar.

Şirketin bankalarla yaptığı anlaşmalar sayesinde günün 24 saatinde para yatırma ve çekme özelliği ile kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. BtcTurk kripto para borsasını diğer borsalar ile kıyaslayınca ortaya temel bir eksiklik ortaya çıkmaktadır. BtcTurk borsası kullanıcılardan piyasaya göre daha yüksek komisyon bedelleri talep etmektedir.

 • Binance
Binance Coin Borsası

Kripto para sektörünün neredeyse atası sayılabilecek Binance kripto para borsası kullanıcılar tarafından en güvenilir borsalar arasında yer almaktadır. Aslında 2017 gibi geç bir tarihte piyasaya giriş yapmış olan Binanace kripto para borsası kısa bir sürede kullanıcıların en fazla tercih ettiği seçeneklerden birisi haline gelmiştir. Masaüstü sürümünün yanı sıra mobil uygulamasının olması siteyi kullanan kullanıcılar için büyük kolaylık. Binance para borsası üzerinden spot işlemlerde trade işlemleri gerçekleştirerek madencilik işlemleri de yapılabiliyor. Trade işlemlerinin dışında kullanıcılara marjin, trading, vadeli işlemler ve opsiyon işlemleri de yapma imkânı sunulmaktadır.

Diğer borsalarla kıyaslandığı zaman çok fazla kripto para birimine sahip olan Binance borsası geçmişte kullanıcıların hesaplarının hacklenmesi gibi kötü bir geçmişe sahip olsa da son zamanlarda yapılan güncellemeler ile kullanıcıların hesap güvenlikleri daha fazla güçlendirildi. Diğer para birimlerden uygun miktarda komisyon ücreti kesilirken Türk Lirası gibi özel para birimleri üzerinden yapılan işlemlerden kestiği yüksek komisyon ücretleri Binance sisteminin negatif yönlerinden birisidir.

 • Icrypex
ICRYPEX Coin Borsası

Kullanıcılara sunduğu birbirinden cazip imkanlarla yatırımcıların son zamanlarda gözdesi ahline gelen Icrypex kripto para borsası düşük komisyon ücretleri, günün her saati ulaşılabilen çağrı merkezi, olağanüstü bir hıza sahip ara yüz sistemi ve sıkı güvenlik tedbirleri ile ilerleyen dönemlerde daha popüler hale geleceği tahmin ediliyor.

Kullanıcıların kripto para hesapları üzerinde yer alan paralarını soğuk cüzdan olarak adlandırılan sanal cüzdanlarda muhafaza ederek hacklenme ihtimallerini en aza indirmektedir. Hızlı ara yüzü sayesinde madencilik işlemlerini diğer para borsalarına kıyasla daha hızlı bir şekilde tamamlanmasına imkân sağlamaktadır. Kullanıcıların kredi kartı kullanarak kripto para alım satımı yapabilmesi de en önemli özelliklerinden birisidir.

Kullanıcıların herhangi bir alım satım işlemi veya madencilik işlemlerinde karşılaştıkları problemleri çözebilmeleri için günün her saati aktif olan bir çağrı merkezine sahiptir. Henüz bir mobil uygulaması olmasa da sistemin kullanılabilir bir mobil uygulaması içinde şuan yazılım çalışmalarının devam ettiğiniz belirttiler.

 • Paribu
Paribu Coin Borsası

Paribu borsası kolay kullanımı ve yerel olması sebebiyle kripto para piyasasında uzunca süredir yerini korumaktadır. HOT (Holochain) gibi ülkemizde birçok kullanıcısı bulunan kripto para birimi başta olmak üzere sistem üzerinde çeşitli kripto birimi bulunmaktadır.

Diğer borsa sistemlerinin yaşadığı olumsuz güvenlik sistemleri sebebiyle Paribu borsası düzenli aralıklarla güvenlik sistemi üzerinde güncellemeler yapmaktadır. Kolay bir şekilde Bitcoin alım satımına müsaade eden pratik ara yüzü ile kullanıcılar tarafında fazlaca tercih edilmektedir.

Diğer para borsalarına göre yüksek komisyon ücretlerine sahip olmasından dolayı popülerliğinin düşmesi ile şirkette bulunan yetkililerin bu konuda yeni düzenlemeler ile kullanıcıların gönlünü almaya hazırlandığı duyurulmuştur.

 • Etoro
Etoro Coin Borsası

2007 yılında kurulan ancak 2013 yılında CFD aracılığı ile Bitcoin kripto para birimini daha sonra ise 2017 yılında Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi popüler diğer para birimlerini de sistemine eklemiş olan Etoro borsası yatırımcıların deneyim kazanması için oldukça büyük bir imkan sunmaktadır.

Etoro sistemi CySEC sistemleri tarafından bir bütün olarak denetlenmektedir. Bu denetleme ile kullanıcılar ve yatırımcılar üzerinde güvenilir bir izlenim bırakmaktadır. Ayrıca kripto para sistemine yeni giriş yapan kullanıcılara kripto para alım satımı konusunda yardımcı olacak eğitim videoları da sunmaktadır.

Etoro sisteminin en önemli özelliği ise kullanıcılardan herhangi bir komisyon ücreti almamanın yanı sıra alım satım işlemlerinin son derece kolay ve pratik olmasıdır. Diğer yandansa belirli bir sayıda bulunan trading çiftlerinin olması ve komisyon ücreti almamasına rağmen yüksek miktarlarda dönüştürme ücretleri alması da bu borsanın negatif yönlerindendir.

 • StormGain
Storm Gain Coin Borsası

StormGain borsası şu an piyasadaki en düşük komisyon ücreti alarak yatırımcıların son derece dikkatini çekmekte ve yükselişe geçmektedir. Oldukça hızlı ve pratik bir şekilde hesap oluşturarak para kazanma çalışmalarına başlanabilmektedir. Hesap açan her kullanıcıya başlangıç olarak 25 USDT tutarında bir bonus sunarak kişileri cezbetmektedir. Ayrıca kullanıcılarına ilk hesap oluşturma esnasında kullanıcılara risk almaksızın yani gerçek para kaybı olmaksızın madencilik işlemlerinde deneyim kazanma şansı sunmaktadır. Kullanıcı hesabında 10 USDT coine ulaştıktan sonra hesabında biriken paraları çekebilmektedir.

StormGain üzerinden madencilik faaliyetlerini yürütürken kullanıcıların sadece cep telefonu veya bilgisayardan değil diğer cihazları da kullanabildikleri belirtilmiştir. Bitcoin’de var olan blok sayısına bağlı olarak madencilik faaliyetleri ile yaklaşık yarım saatte bir kazılan Bitcoinler sistemde bulunan kişi sayısına bölünerek kullanıcının özel hesabına yönlendirilir. Ve bu işlem bir döngü halinde sürekli tekrarlanabilmekte. StormGain borsasının negatif yönlerinden bahsetmek gerekirse sistemde çok fazla coin türünün bulunmaması eksi yönlerinden sayılabilmektedir. StromGain borsasında bulunan coinler şu şekilde sıralanabilir,

 • Yeni bir kripto para birimi olan USDT (Tether),
 • Satoshi Nakamoto takma adlı bir kullanıcı tarafından üretilen Bitcoin,
 • Bitcoin kripto para birinin bir alt dalı olarak kabul edilen Bitcoin Cash,
 • Ethereum kripto para sisteminin para birimi olan Ether,
 • SegWit’i benimseyen ilk kripto para birimi olan Litecoin,
 • Kendi para birimi yanı sıra kullanıcılara farklı para birimi kullanmaya müsaade eden Ripple kripto para birimi StrormGain borsasında yer alan coinlerdendir.

Bitcoin Alım Satımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sonuç olarak Bitcoin alım satımı ve yatırımı yapmak isteyen yeni kullanıcılar için veya yeni kripto para borsaları araştıran deneyimli kullanıcılar için hazırladığımız bu yazımızda ülkemizde bulunan yatırımcıların dönütlerini göz önüne alarak en güvenilir coin borsaları hakkında kısa bir tanıtım oluşturmayı hedefledik.

Son olarak Bitcoin alım satımı ve madencilik işlemini kullanarak gelir elde etmek isteyen kişilerin uygun ve güvenilir coin borsası seçmesi için bazı kriterler vardır. Bu kriterlere değinilmesi gerekirse şu şekilde bir liste ortaya çıkacaktır; sistemin sahip olduğu ara yüz alt yapısı, ulaşılabilir müşteri hizmetlerinin bulunması, kripto para çeşitliliğinin fazla olması ve komisyon bedellerinin miktarı bir borsayı tercih ederken kontrol edilmesi gereken kriterlerden bazılarıdır.

Bitcoin borsasına giriş yapmayı planlayan kullanıcılar öncelikle borsaların işlemlerden kestikleri komisyon ücretlerine dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü yapılan işlemlerden kesilen komisyon bedelleri kimi zaman kullanıcıların kar elde etmelerinin önüne geçebilmektedir.

Ayrıca coin alım satımı yapılacak borsaların güvenlik sistemleri son derece büyük bir önem taşımaktadır. Bu konuda yeterli bilgi sahibi olunmaması kullanıcı hesaplarının gerek borsa sistemleri tarafından gerekse zararlı kullanıcıların hedefi haline gelebildiği unutulmamalıdır.

Bitcoin para borsalarının kullanıcılara sundukları ara yüzün hızı da çok önemli bir detaydır. Kullanıcılara sunulan ara yüzünün hızı madencilik işlemleri veya trade işlemlerinin hızını etkilemesi nedeniyle son derece önemlidir. Ayrıca kullanılan ara yüzün karmaşık olması kullanıcıların sistemi öğrenmesini zorlaştırması nedeniyle daha pratik ve kullanışlı olması tercih edilir.

Tercih edilen borsa sisteminde kimi zaman kullanıcıları zorlayan sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu problemlerin çözülebilmesi için borsa sisteminin günün her saati ulaşılabilir bir müşteri destek hizmetlerinin olması beklenilmektedir.

Bir Kripto para borsası ne kadar fazla para birimine sahip ise o kadar fazla tercih edileceği unutulmamalıdır. Farklı kripto birimlerinin olması kullanıcılara daha iyi bir trade tecrübesi ve madencilik imkânı sağlayacaktır.

YORUMLAR YAZ
 • Kraken Borsasına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor! | CoinHaber1 sene önce
 • […] için merkezi ABD olan borsalardan Kraken’de Bitcoin biriminin fiyatı 45 bini bulurken, Ethereum fiyatı neredeyse 700 dolara kadar düşüş yaşadı.Ethereum’da yaşanılın bu düşüş ile […]

 • Kripto Para – Coin Madenciliği Nedir, Nasıl Yapılır?1 sene önce
 • […] bu dünya da geçerli olan bazı terimlere hâkim olmaları gerekmektedir. Bu terimlerin başında kripto para gelmektedir. Kripto para kişilerin takas işlemlerinde kullanabildikleri tamamen dijital olan bir […]