BU SİTE SATILIKTIR - İLETİŞİM: 0538 206 55 14

Ünlü Analist Dolar, Altın, Gümüş, Bitcoin ve Ethereum Hakkında Tahminlerde Bulundu | CoinHaber
 • BITCOIN/TL
  486062,120
  % 2,79
 • ETHEREUM/TL
  32212
  % 1,31
 • RIPPLE/TL
  6.56
  % -0,27
 • BITCOIN CASH/TL
  3156.36,471
  % 3,06
 • LITECOIN/TL
  1133.84
  % 1,22
 • COSMOS HUB/TL
  177.84
  % 0,53
 • CARDANO/TL
  8.46
  % 1,91
 • TETHER/TL
  16.33
  % 1,10

Ünlü Analist Dolar, Altın, Gümüş, Bitcoin ve Ethereum Hakkında Tahminlerde Bulundu

Ünlü Analist Dolar, Altın, Gümüş, Bitcoin ve Ethereum Hakkında Tahminlerde Bulundu

BTC bu haftanın başında 12.500 dolar seviyesine çıkmış ancak burada tutunamayarak yeniden aşağı düşmeye başlamıştı. Bazı analistlere göre bu geri çekilme tamamen teknik bir geri çekilme. Ama grafiklere baktığımızda da gördüğümüz gibi ABD doları ile Bitcoin arasında ters bir korelasyonun olduğu da aşikar. Dolar yükselişe geçtiği anda BTC’nin ve altının değerlerinde düşüş yaşanıyor.

Son birkaç gündür Amerikan dolarındaki yükseliş sebebiyle BTC’nin değerinde düşüşler yaşanmaya başlandı. BTC şu sıralar 11.500 – 11.550 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Analistlere göre dünya rezervlerindeki paralar dibe durmuş durumda. Bu da Bitcoin’i kesinlikle etkileyecek.

Kripto Paralar, Gümüş ve Altının Değeri Daha da Düşecek

Piyasalara ve doların durumuna bakıldığında Mart ayında yaşanan sert düşüşün ardından ABD doları bir dip bulmuş olması muhtemel gibi görünüyor. Mayne adındaki sanal para analisti de bir grafik paylaşarak doların dip model oluşturduğunu tahmin ettiğini belirtti. Analist dolarda yaşanan bu durumun altın, gümüş, Bitcoin ya da Ethereum için pek de iyi olduğunu düşünmediğini açıkladı. Mayne ayrıca “Grafikte de görebileceğiniz gibi, üst seviyeye yeniden ulaşırsak altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum’da daha çok düşüşler görebiliriz,” ifadelerini kullandı.

Mayne tarafından yapılan bu tahmine aslında diğer uzmanlar da katılıyor. Popüler analistlerden biri, dolardaki artışın Bitcoin eğiliminde baskın olabileceğini söyledi. “Şimdiye dek çok kâr elde ettim. Gelecekte neler olacağını bekleyip göreceğim,” ifadelerini kullanan analist, doların bu durumunun BTC için kötü olduğunu aktardı.

Dolar Nasıl Düşer? Bitcoin Nasıl Artar?

Uzmanların ifadelerine göre, içinde bulunduğumuz aylarda dolara baskı uygulayan asıl etmen ABD hükümeti tarafından verilen teşvik paketlerine harcanan trilyon dolarlar. Son aylarda pandeminin ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak isteyen ABD yönetimi kesenin ağzını açmış durumda.  Ayrıca Kasım ayında yapılacak olan ABD seçimleri de doların belirsizlik yaşamasına sebep oluyor. dolarda yaşanan bu düşüşün devam ettiği sürece, Bitcoin’in yükselişinin sürmesi bekleniyor.