• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Avukat “Hiç Şüphem Yok” Dedi, XRP-SEC Davasını Kimin Kazanacağını Tahmin Etti!

Ünlü Avukat “Hiç Şüphem Yok” Dedi, XRP-SEC Davasını Kimin Kazanacağını Tahmin Etti!


CryptoLaw medya kuruluşunun da kurucusu olan kripto para yanlısı avukat John Deaton, Grayscale’in ürünü GBTC’nin bir spot Bitcoin ETF’sine dönüştürülmesine ilişkin SEC’e karşı açtığı mevcut dava ve XRP-SEC davası hakkında Twitter’da yorumda bulundu.

Avukat İlk Olarak Grayscale Davasını Değerlendirdi

Bununla birlikte, bu konuyu biraz daha ileri götürdü ve SEC ile Ripple Labs arasındaki mevcut davanın ABD Yüksek Mahkemesi’ne de taşınması gerekip gerekmediği konusunda bir yorum yaptı.

Deaton, Twitter kullanıcısı @AP_Abacusm tarafından atılan ve Grayscale davasının ABD Yüksek Mahkemesi’ne taşınma ihtimali olduğunu yazan bir tweet’i yorumladı. “Yasal kaynakların Grayscale’in Washington Mahkemesi önündeki özetinden etkilendiğini ve bir galibiyetin mümkün olduğuna inandığını” da sözlerine ekledi.

CryptoLaw’ın kurucusu, bir galibiyetin “olasılıktan öte” olduğunu düşündüğünü belirtti. Avukat, Grayscale’in mahkemede kazanma ihtimalinin 50/50 olduğunu ve davanın ABD Yüksek Mahkemesi’ne taşınması durumunda SEC’e karşı kazanma şansının %75-80 olduğunu düşünüyor.

John Deaton, Ripple (XRP) ve SEC Arasındaki Davanın Yüksek Mahkemeye Taşınması Durumunda Ripple İçin Zaferin Kesin Olduğunu Savundu

John Deaton daha sonra SEC’in Ripple’a karşı tutumunun davayı ABD Yüksek Mahkemesi’ne taşımaya varacak kadar ileri gitmesi halinde, mahkeme kararının Ripple lehine çıkacağından emin olduğunu belirtti:

“ABD Yüksek Mahkemesi’nin mevcut yapısının, o kadar ileri gidilmesi halinde Ripple lehine karar vereceğinden hiç şüphem yok.”

Şu anda Ripple-SEC davası New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi’nin sorumluluğunda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.