• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü CEO 2023 Bitcoin Beklentisini Paylaştı! “BTC Rallisi FED’e Bağlı!”

Ünlü CEO 2023 Bitcoin Beklentisini Paylaştı! “BTC Rallisi FED’e Bağlı!”


Geçtiğimiz günlerde Bitcoin konusunda iyimser olduğunu ve BTC‘nin dibi bulmaya yakın olduğunu belirten SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, uzun vadeli olarak BTC ve kripto paralara yatırım yapmak için doğru zamanın şimdi olduğunu iddia etmişti.

Bugün Bloomberg’e konuşan Scaramucci, ABD Merkez Bankası’nın (FED) %2 enflasyon hedefine ulaşmadan önce faiz oranlarını artırma hızında yavaşlama yapmasını beklediğini söyledi.

FED‘in faiz artırmadaki yavaşlamasının kripto para birimleri gibi riskli varlıklarda bir ralliye yol açmasını bekleyen ünlü CEO, şunları söyledi:

” FED’in %4 ile %5 enflasyonda zafer ilan edeceğine inanıyorum.

Eğer haklıysam, piyasada bir canlanma olacak. Kripto para piyasasında çok fazla açık pozisyon olacak ve bu olay riskli varlıkların yeniden doğuşu olacak.”

İflas eden kripto borsası FTX’in yerel tokeni FTT satışıyla ilgili yöneltilen soruyu cevaplayan Scraamucci, SkyBridge’in FTT’yi 10 milyon dolar satın aldığını ancak sonrasında 9.6 milyon dolar zararla sattığını ifade etti.

“Bundan çekinmiyorum. Kapitalizme inanan insanlar için ve risk alan insanlar için önemli olanın ne olduğunu anlaması bence önemli. Gelecekte daha fazla risk almayan kişi olmayacağım çünkü Sam beni yaktı.”

2023’ten umutlu olduğunu belirten Anthony Scaramucci, daha önceki açıklamalarında 2023 yılının Bitcoin için iyileşme yılı olacağını söyledi.

Scaramucci, lider kripto para birimi BTC’nin  iki- üç yıl içinde 50.000 dolar ile 100.000 dolar arasında olacağına inanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.