BU SİTE SATILIKTIR - İLETİŞİM: 0538 206 55 14

Uzman İsimler Bitcoin, Altın ve Gümüş İçin Tahminlerde Bulundu | CoinHaber
 • BITCOIN/TL
  478203,529
  % 0,14
 • ETHEREUM/TL
  32558
  % 1,52
 • RIPPLE/TL
  6.68
  % 0,45
 • BITCOIN CASH/TL
  3185.9,459
  % 1,52
 • LITECOIN/TL
  1155.8
  % 1,84
 • COSMOS HUB/TL
  191.25
  % 6,24
 • CARDANO/TL
  8.72
  % 2,34
 • TETHER/TL
  15.87
  % -0,30

Uzman İsimler Bitcoin, Altın ve Gümüş İçin Tahminlerde Bulundu

Uzman İsimler Bitcoin, Altın ve Gümüş İçin Tahminlerde Bulundu

Kripto piyasasında uzun yıllardır en yüksek değerdeki sanal para olma özelliğini kaybetmeyen Bitcoin piyasasındaki olumlu gidişat devam ediyor. Bitcoin piyasasıyla ilgili uzman ve analistlerden de yeni tahminler geliyor. Son günlerde Bitcoin’in geleceği hakkında tahminde bulunanlardan biri de Anthony Pompliano.

Kripto piyasasının aktif bir üyesi ve aynı zamanda da Morgan Creek Digital şirketinin de kurucu ortaklarından biri olan Anthony Pompliano sık sık finans piyasası ve sanal paralarla ilgili makaleler yazıyor. Pompliano tarafından yapılan yeni değerlendirmelere göre Bitcoin’in değeri 2029 yılına gelinmeden altın piyasasının değerini aşacak.

İddialara Güvenmeyenler de Var

Anthony Pompliano tarafından her ne kadar kripto para piyasasının altın piyasasının değerini aşacağı söylense de bu iddialara katılmayanlar da var. Peter Schiff de bu isimlerden biri. Pompliano tarafından ortaya atılan bu iddiaya karşı olduğunu belirten Schiff’e göre BTC (Bitcoin) piyasası 2029’a kadar büyümeyecek aksine oldukça küçülecek. Ancak bu tahminin yanında birçok altın böceğinin kripto para piyasasına girdiği de biliniyor. Bazı altın böcekleri bir süredir oldukça yüksek miktarlarda BTC yatırımı yapmaya başladılar.

Analistler arasında oldukça popüler olan Nick James ise konu hakkında Bitcoin ile altının gelecekte yaşanacak olan üstünlük savaşının başlangıcında olduklarını belirtiyor. James ayrıca son dönemde Bitcoin kadar altın ile gümüşün de yatırımcıların bir numaralı yatırım araçları olduğunu belirtiyor. Analiste göre dünyada yaşanan ekonomik krizde altına, gümüşe ve Bitcoin’e yatırım yapanların iyi kazançlar elde ettiği görülüyor ve bu da gelecek hakkında oldukça iyi bir gösterge olabilir.

Bitcoin Zirveye Koşacak

Tom Lee ve Tim Draper gibi Bitcoin’e ciddi miktarlarda yatırım yapanlar kripto paranın değerinin astronomik tabir edilebilecek rakamlara doğru yükselmeye başladığını iddia ediyorlar. Bu isimlerin dışında da birçok analiste göre Bitcoin’in değeri beş yıl içerisinde 250 bin doları bile aşabilir. Ancak denildiği gibi bunlar şimdilik sadece birer iddia. 2029 yılındaki Bitcoin’in değerini ve altın karşısındaki gücünü 2029 yılına geldiğimizde hep birlikte öğrenmiş olacağız.