• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Warren Buffett’ın Sağ Kolu Charlie Munger, Bitcoin Sorusunu Yanıtladı

Warren Buffett’ın Sağ Kolu Charlie Munger, Bitcoin Sorusunu Yanıtladı


Yapay zeka (AI) Wall Street’te popüler bir konu haline geldi ve bu yıl milyarlarca dolarlık yatırım çekti. Ancak herkes bu konuya sıcak bakmıyor. Kayda değer bir şüpheci, Berkshire Hathaway’in 99 yaşındaki başkan yardımcısı ve Warren Buffett’ın uzun süredir sağ kolu olan Charlie Munger.

Charlie Munger Yapay Zeka ve Bitcoin Hakkında Konuştu

Kısa süre önce Zoom’un Zoomtopia konferansına katılan Munger, birçok yatırımcının bir sonraki büyük yenilik olarak lanse ettiği yapay zeka sektörüne ilişkin çekincelerini dile getirdi. Munger, “Bence çok fazla abartılıyor” dedi ve ekledi: “Ve bence muhtemelen hak ettiğinden daha fazla ilgi görüyor.”

Munger yapay zekanın yeni bir olgu olmadığına dikkat çekti:

“Yazılımın daha fazla yazılım ürettiği yapay zekaya her zaman sahiptik. Ve tabii ki bu çok faydalı, ama uzun zamandır var.”

Yapay zeka konusundaki görüşlerine ek olarak Munger, Zoom etkinliği sırasında kripto paralar hakkındaki düşüncelerini de paylaştı. Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine bakış açısını açıklarken sözlerini sakınmadı.

İzleyicilere, “Beni Bitcoin’den bahsetmeye zorlamayın, bu şimdiye kadar gördüğüm en aptalca yatırımdı” dedi ve daha önce de yaptığı meşhur açıklamayı yaptı: “Bu yatırımların çoğu sıfırlanacak.”

Munger bir süredir kripto paraları şiddetle eleştiriyor, bir keresinde Bitcoin’i “fare zehirine” benzetmiş ve diğer dijital para birimlerini “zührevi bir hastalıkla” kıyaslamıştı. Bunların icadından duyduğu rahatsızlığı dile getirmiş ve kripto piyasasına dahil olanları eleştirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.