• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

WSJ Yine Binance Hakkında FUD Yaydı, CZ’den Cevap Gecikmedi: “Bu Gazete SBF’yi Kahraman İlan Etmişti”

WSJ Yine Binance Hakkında FUD Yaydı, CZ’den Cevap Gecikmedi: “Bu Gazete SBF’yi Kahraman İlan Etmişti”


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bir kez daha Wall Street Journal’ın hedefi oldu. Söz konusu kaynak daha önce de Binance hakkında çok sayıda olumsuz makale yayınlamıştı.

Wall Street Journal, bugün yayınladığı haberde Binance’in “çökmeye başladığını” iddia etti. WSJ kaynakları, söz konusu iddiasını ismini vermediği bir kaynağa dayandırdı ve Binance’in diğer kurucusu Yi He’nin şirket içi mesajlarından birini gördüğünü savundu. WSJ’nin sözde kaynağına göre Yi He, şirket çalışanlarına şu mesajı yayınlamıştı:

“Her savaş bir tamam ya da devam durumudur ve bizi yenebilecek tek şey kendimiziz. Sayısız kez kazandık ve bu sefer de kazanmamız gerekiyor.”

ABD Adalet Bakanlığının, Binance ve kurucu ortağı Changpeng Zhao için cezai suçlamalarla sonuçlanabilecek yıllarca süren bir soruşturma yürüttüğünü iddia etti.

Binance CEO’su Zhao: “Wall Street Journal, Sam Bankman-Fried’i Kahraman İlan Etmişti”

WSJ’nin bu iddialarına kripto para borsasının CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao’dan da cevap gecikmedi. Zhao, batık kripto para borsası FTX’in dolandırıcılıkla suçlanan kurucusu Sam Bankman-Fried’in şirket batmadan önce WSJ tarafından kripto para sektörünün kahramanı ilan edilen makalesini paylaştı ve iddiaların sahibinin dikkate alınmaması gereken bir kaynak olduğunu söyledi.

Buna ek olarak söz konusu SBF haberinin halen yayında olduğunu belirtti ve bu haberin bağlantısını paylaştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.